Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie
130 let

Lidovky.cz

V souboji talentů zatím těsně vede Nova. Prima ale útočí

Slovensko-cest

  16:33
PRAHA - Talentové show televize Nova a Prima si v neděli opět nenechalo ujít celkem přes dva miliony diváků. Oba pořady tak měly velmi podobnou sledovanost jako minulý týden, kdy odstartovaly. Zatím vede velmi těsně pořad Novy Talentmania, konkurenční Česko Slovensko má talent ale získává na popularitě.

Porota show Česko Slovensko má talent: Jak Kraus, Lucie Bílá a Jaroslav Slávik. foto: ČTK

V něděli získala Talentmania 1,126 milionu, což bylo asi 28,48% diváků nad 15 let, zatímco Česko Slovensko má talent sledovalo 1,041 milionu, což činilo zhruba 26,15%.

Jedná se tedy o ještě těsnější vítězství televize Nova než v minulém týdnu. Tehdy byl rozdíl necelých dvě stě tisíc diváků. Start soutěží sledovalo na Nově 1,336 miliónu diváků a na Primě sledovalo 1,140 miliónu lidí. Oproti prvnímu dílu zaznamenaly obě show mírný pokles.

Anketa

Která talentová show vás více zaujala?

Talentmania (TV Nova) 35
Česko Slovensko má talent (TV Prima) 892

Vyrovnaný výsledek sledovanosti byl v neděli ve skupině 15-54 let, na kterou prodávají obě komerční televize reklamní časy. Na webu Nova.cz, kde česká komerční jednička zveřejňuje výsledky sledovanosti, mají oba kanály dokonce stejný počet diváků, a to 618 tisíc.

Televize Nova navíc nasadila castingové díly na všechny večery minulého týdne. Sledovanost Talentamie se pohybovala vždy kolem milionu diváků. Přesto se v pátek stala až třetím nejsledovanějším pořadem, když diváci upřednostnili pořady České televize Vyprávěj a Všechnoparty.

Talentmania vs. Česko Slovensko má talent

Výkony účinkujících na Nově a Markíze hodnotí modelka Alena Šeredová, režisér Zdeněk Troška, slovenská moderátorka Adela Banášová a zpěvák Pavol Habera. Moderátorem je Leoš Mareš. Na Primě sledují dovednosti soutěžících porotci Lucie Bílá, moderátor Jan Kraus a slovenský producent a manažer Jaroslav Slávik. Pořád komentuje moderátorská dvojice Jakub Prachař a Martin Pyco Rausch.

Na rozdíl od pěveckých soutěží, které v minulých letech vysílaly Nova a Markíza, účinkující předvádějí talent v různých disciplinách. Castingů se kromě zpěváků a hudebních skupin zúčastnily mažoretky, žongléři, hypnotizéři, skupiny roztleskávaček nebo tanečníci. Objevují se i baviči, sportovci, hadí ženy i zvířata.

Prima a Joj získaly licenci na vysílání světově populární soutěže od společnosti FremantleMedia. V obou zemích se do ní přihlásilo 6000 lidí. Nejlepší soutěžící v Česko Slovensko má talent obdrží zhruba 2,5 milionu korun. Vítěz Talentmanie získá téměř čtyři miliony korun.

Autor: