Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír
130 let

Lidovky.cz

Souboj talentů? Na Primě slaví, drtivě porazili 'kopírující' Novu

Slovensko-cest

  15:45
PRAHA - Televize Nova se svým pořadem Talentmania ztrácí diváky. V neděli večer si ji zapnulo jen 956 tisíc diváků. Naproti tomu konkurenční pořad na televizi Prima sledovalo 1,3 milionu lidí.

Porotci pořadu Česko Slovensko má talent: zleva Jan Kraus, Lucie Bílá a Jaro Slávik. foto: ČTK

"Jsme samozřejmě velmi rádi, že tato originální talentová show je u diváků úspěšná," informovala server Lidovky.cz tisková mluvčí Primy Jana Kocová.

Porotkyně Talentmanie pod palbou kritiky


Oba pořady, které běží každou neděli v hlavním vysílacím čase, spolu stále těsně soutěžily o diváky. Tentokrát však jasně zvítězila Prima s pořadem Česko Slovensko má talent. V neděli večer si Primu zapnulo 1,3 milionů lidí, tedy 33,54 procenta diváků starších patnácti let. Naproti tomu sledovanost Talentmanie spadla pod milion. Dívalo se na ni 956 tisíc lidí, tedy jen 25,64 procenta diváků starších 15 let.

Sledovanost večerních pořadů 26. září 2010.

Nárůst diváků Nova zaznamenala pouze v době reklam na Primě. Přes propad sledovanosti televize proměny pořadu neplánuje. "Nemáme důvod měnit ani programové schéma, ani podobu formátů," informovala server Lidovky.cz tisková mluvčí Novy Michaela Fričová.

Porota Talentmanie: zleva Zdeněk Troška, Pavol Habera, Adela Banášová a Alena Šeredová.

Talentmania versus Česko Slovensko má talent

Výkony účinkujících na Nově a Markíze hodnotí modelka Alena Šeredová, režisér Zdeněk Troška, slovenská moderátorka Adela Banášová a zpěvák Pavol Habera. Na Primě sledovali dovednosti soutěžících porotci Lucie Bílá, moderátor Jan Kraus a slovenský producent a manažer Jaroslav Slávik. Pořad komentovala moderátorská dvojice Jakub Prachař a Martin Pyco Rausch.

Na rozdíl od pěveckých soutěží, které v minulých letech vysílaly Nova a Markíza, účinkující předvádějí talent v různých disciplinách. Castingů se kromě zpěváků a hudebních skupin zúčastnily mažoretky, žongléři, hypnotizéři, skupiny roztleskávaček nebo tanečníci. Objevili se i baviči, sportovci, hadí ženy i zvířata - dokonce i kráva.

Prima a Joj získaly licenci na vysílání světově populární soutěže od společnosti FremantleMedia. V obou zemích se do ní přihlásilo 6000 lidí. Nejlepší soutěžící v Česko Slovensko má talent obdrží zhruba 2,5 milionu korun. Vítěz Talentmanie získá téměř čtyři miliony korun. Pořad, který vysílá Nova a Markíza, je vlastním projektem televizí. Se společností FremantleMedia podepsaly dohodu, že se nejedná o kopii jejich pořadu.

Autor: