Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

Prima bude opět hledat talenty, vyhlásila konkurzy

Média

  13:23
PRAHA - Castingem v pražském hotelu Corinthia Tower odstartuje 1. května výběr uchazečů o účast v zábavné soutěži Česko Slovensko má talent. Televize Prima a její partnerská slovenská stanice Joj plánují vysílání nové série na podzim.

Televize Prima a Joj startují další sérii talentové soutěže. foto: ČTK

Podobně jako v loňském prvním ročníku získá vítěz odměnu 100 000 eur (asi 2,4 milionu korun) a postoupí do světového finále v Las Vegas. Akci budou opět moderovat Jakub Prachař a Martin Pyco Rausch.

Soutěž nabízí šanci všem zájemcům bez ohledu na věk nebo dovednost. Hlásit se podle pořadatelů může "každý, kdo je přesvědčený, že má výjimečný talent". Mezi loňskými účastníky se objevili tanečníci, zpěváci, akrobati, kaskadéři, komedianti či recitátoři. Rozhoduje podle pořadatelů kvalita výkonu a sympatie publika i poroty.

Show si podle pořadatelů získala po prvním uvedení příznivce v Česku i na Slovensku. Koncem loňského listopadu v ní zvítězila dvojice českých silových akrobatů Dae Men. "Věříme, že na loňský úspěch navážeme.

Bezruký klavírista v soutěži Čína má talent.

Akrobatickému duu Dae Men vítězství v soutěži změnilo směr kariéry a katapultovalo je mezi profesionální umělce," uvedl generální ředitel Televize Prima Marek Singer.

Po pražském castingu se mohou zájemci o účast představit také v Brně, Košicích, Bratislavě a Ostravě. Hlásit se mohou prostřednictvím internetových stránek www.csmatalent.tv.

Prima a Joj získaly licenci na vysílání světově populární soutěže na vyhledávání talentů od jejího vlastníka, společnosti FremantleMedia.

Konkurenční televize Nova společně se slovenskou Markízou do programu ve stejném období nasadily podobnou soutěž nazvanou Talentmania. Zatímco na Slovensku bylo populárnější hledání talentů na stanici Joj, v Česku byla sledovanost obou pořadů podobná.

Televize Prima a Joj jako i Nova a Markíza vysílají společné česko-slovenské projekty také v současnosti. Na Primě je možné sledovat show Šéfka, v níž se soutěžící snaží získat pozici manažera módní značky Nora Mojsejová Fashion a roční kontrakt v hodnotě 100.000 dolarů (asi 1,7 milionu korun). Nova a její slovenská sesterská stanice nabízejí druhou řadu pěvecké soutěže Česko Slovenská SuperStar.

Autor: