Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Zásilková firma objednala 50 boeingů. Zajistila výrobu do příštího desetiletí

Ekonomika

  13:00
CHICAGO/MEMPHIS - Americká společnost Boeing získala od zasilatelské firmy FedEx zakázku na 50 nákladních letadel Boeing 767-300F v katalogové hodnotě deset miliard dolarů, což je v přepočtu zhruba 250 miliard korun. Součástí kontraktu je opce na nákup dalších 50 letounů.

Boeing. Ilustrační foto. foto: MAFRA – Michal Růžička

Jde o dosud největší zakázku na tento typ letadla, která Boeingu zajistí využití kapacit pro jeho výrobu až do příštího desetiletí. Společnost FedEx oznámila, že Boeing dodá objednaná letadla její divizi FedEx Express v letech 2018 až 2023.

„Je to pokračování našeho velmi úspěšného programu modernizace leteckého parku a umožní nám to snížit strukturální náklady, zefektivnit využívání pohonných hmot a posílit spolehlivost naší globální sítě,“ uvedl šéf divize FedEx Express David J. Bronczek.

Ryanair zrušil linku do Varšavy. Český prodejce zaplatí dva miliony na odškodném

Boeing v loňském roce získal zakázky na 1432 letadel, což představuje nejlepší výsledek v historii podniku. Zákazníkům loni dodal 723 letadel, a stanovil tím nový roční rekord pro celý letecký průmysl.

Již třetí rok po sobě navíc v dodávkách předstihl svého evropského konkurenta Airbus.

Autor:

Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko
Měsíc bez starostí s BEBELO® Milk 2: Vyhrajte zásobu mléka pro miminko

Zajistěte svému miminku to nejlepší hned od začátku s BEBELO® Milk 2, které je pečlivě vyvinuté pro harmonický růst a vývoj vašeho dítěte. Mléko...