Pátek 14. června 2024, svátek má Roland
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Merkelová pryč a s ní všechny ženy. Ortodoxní deník upravil fotku z Paříže

Média

  6:00
JERUZALÉM - Angelu Merkelovou i další významné političky vymazal ultra-ortodoxní židovský deník Hamevaser ze skupinové fotografie světových politiků na pařížském protestu proti terorismu. Ze snímku zmizely všechny ženy, nedokonalou manipulaci prozradily rozmazané skvrny na retušovaných místech.

Jedna fotka, dvě podoby. Ultra-ortodoxní židovský deník Hamevaser ze skupinové fotografie světových politiků na pařížském protestu proti terorismu vymazal ženy foto: Lidovky.cz

Na spornou manipulaci s fotografií upozornil server Mediaite.com. Snímek vydaný agenturou GPO izraelský deník otiskl na pondělní titulní stránce. Na rozdíl od originálu byl ale oříznutý, čímž z fotky zmizela šéfka diplomacie EU Federica Mogherini.

Originální snímek před editorským zásahem redakce izraelského deníku.

Další ženy redakce deníku ze snímku vyretušovala. Na snímku chybí německá kancléřka Angela Merkelová, starostka Paříže Anne Hidalgová nebo švýcarská prezidentka Simonetta Sommarugaová. Palestinský prezident Mahmúd Abbás se díky umazání Angely Merkelové objevil po boku Francoise Hollanda.

Vyretušovaná fotka bez žen v ortodoxním židovském deníku.

K fotomontáži snímku zobrazujícího ženy nedošlo v ortodoxně-židovských médiích poprvé. V roce 2011 redakce newyorského deníku Di Tzeitung vymazala Hillary Clintonovou i další ženy z fotografie s Obamovým bezpečnostním týmem, sledujícím zneškodnění Usámy bin Ládina. Redakce se po kritické mediální odezvě omluvila tím, že ženy v novinách nezobrazuje nikdy.

PSALI JSME:

Autor:

Agáta Hanychová: Nikdy jsem na nikoho nespoléhala. Sebe i svoje děti uživím sama
Agáta Hanychová: Nikdy jsem na nikoho nespoléhala. Sebe i svoje děti uživím sama

Zdá se, že se Agáta s ničím nemaže. Na první pohled ji nerozhodí žádný hejt, ani bývalí partneři, se kterými se dlouho soudila o rozložení péče o...