Úterý 30. května 2023, svátek má Ferdinand
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Česká pošta potřebuje nové koště. Nebo privatizaci.

Pošta příliš často a příliš nevýhodně prodává produkty svých partnerů, a když už něco udělá vlastními silami, nedopadne to dobře...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

V.Hricák

Já tomu možná nerozumím,
ale poštu vnímám,jako službu obyvatelstvu.Řeči o dlouhodobě nízkém zisku proto nechápu.Myslím,že drtivé většině daňových poplatníků by bohatě stačilo,kdyby pošta dobře fungovala a nemuseli jí ještě doplácet svými daněmi,jako např. České dráhy.V minulosti byla pobočka pošty v každé střediskové vesnici.Ta zaměstnávala vedoucí a několik doručovatelek.Tím tedy vytvářela,byť doplňkově i pracovní místa.Dnes k nám jezdí doručovatelky autem z 15 km vzdáleného města,i když máme na místní pobočku ve střediskové obci kilometry dva.V konečném důsledku to dotváří celkový chaos ve státní správě.Přesto,že již více,jak deset let nemáme okresy,stále jsme v různých dotaznících tázáni,z jakého jsme okresu.Přesto,že naše osada patří,dle územně správního zřízení,ke střediskové obci s pobočkou České počty,do adresy musíme uvádět směrovací číslo o mnoho více vzdáleného města,odkud nám poštu dovážejí autem(pro doporučené zásilky si tam musíme dojet zase my).Chtěl bych věřit tomu,že tento chaos má někdo doopravdy spočítaný a přináší opravdu vysoké úspory na provozních nákladech.Protože jinak je jenom opravdu těžko omluvitelný.
0/0
20.2.2014 13:22
Foto

Furio

Na to můžete vzít jed!
"Chtěl bych věřit tomu, že tento chaos má někdo doopravdy spočítaný a přináší opravdu vysoké úspory na provozních nákladech."Úspory skutečně přináší, ale právě tomu kdo to má "doopravdy spočítaný", včetně dosazených "manažerů". "Manažeři" ve státním sektoru jsou jako rakovinné metastáze, nezadržitelně se množí a sžírají stát jako tělo pacienta! Daňový poplatníci by valili zraky, čeho všeho jsou tito paraziti schopni a jak rozkrádají stát a mrhají penězi daňových poplatníků. Od roku 2006 se tento stav násobně zhoršil, zejména pak po "fundovaném" zásahu Drábka a vlády "rozpočtové odpovědnosti" do zákoníku práce a tarifních platů!
0/0
20.2.2014 17:54