Pátek 22. září 2023, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Liberální demokracie se podobá komunismu

Liberální demokraté chtějí měnit model rodiny stejně jako komunisté tok sibiřských řek. Chtějí vytvořit nový svět. Politický a kulturně-morální vývoj se v tomto tisíciletí natolik zradikalizoval, že je nutná vzpoura proti němu. Její náznaky se již objevují ve Spojených státech amerických i v Evropě.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

5. 3. 2017 23:38
Hlavními nejsou ideologie

Nikdy nejde ani tak o ideologie (liberalismus a komunismus), ale hlavě a jedině o získání vlivu, moci a majetku (zdrojů) té ideologie „náprotivné“!

Idea klasického liberálního konceptu omezeného státu, který se nevměšuje do rodiny, církví a společenských tradic, zůstává utopií, stejně jako idea komunismu, či liberální demokracie.

0 0
možnosti

24. 2. 2017 20:17
To jsou zase Jochoviny.

0 0
možnosti

23. 2. 2017 9:11
Co je to "liberální demokracie"?

Pojem "liberální" znamená svobodomyslný,nezaujatý,velkorysý, umírněný. Taková je ovšem každá demokracie. Celé toto slovní spojení je stejným terminologickým nesmyslem stejně jako "občanská demokracie" či "sociální demokracie". Politici by se měli spíše zajímat o to, co je to demokracie. Jde totiž o to, že systémy, které jsou dnes mylně za demokracii vydávány, žádnou demokracií nejsou. Demokracie totiž znamená jediné. Vládu občanů, lépe řečeno vládu jejich většinové vůle, třeba z větší části uskutečňovanou pomocí naprosto svobodně a většinově volených zástupců občanů, jejichž moc však přímo závisí na té většinové občanské vůli. Jakýkoliv jiný systém demokratickým není.

0 0
možnosti