Středa 4. října 2023, svátek má František
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Sobotka se o Albert zajímat nemá. Ale...

Premiér Bohuslav Sobotka jednal s nizozemským velvyslancem o mzdách prodavačů a prodavaček v prodejnách Albert. Spolupracovník LN Jan Macháček se předních českých ekonomů, analytiků a pedagogů ptá: Máme premiérovu iniciativu vítat, nebo by takové jednání vést neměl?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

11. 12. 2016 11:38
RE

Prijde mi trosku usmevne, ze nekdo dela takovy rozbor toho, co Sobotka udelal. Vzdyt to s ceskou ekonomikou nema vibec nic. Bylo to jen PR premiera, ktery ma pred volbama problem. Mozna zajimave pro PR analytiky, ale ne pro ekonomy. Takove veci se prece neresi s velvyslanci a ne jednou za 10 let !

0 0
možnosti

9. 12. 2016 10:26
ad Martin Kupka a mravy

Kupka:"Dochází-li ve společnosti podle názoru mnoha občanů dlouhodobě k závažnému porušování dobrých mravů, mělo by být ambicí ministerského předsedy zasadit se v rámci možností o nápravu."

Mravy, morálka, se rodí ve skupinách vzájemnou interakcí, která má mnoho nepatrných podob. Když má někdo velkou moc, tak ji může uplatnit jen ve skupině, kde je diktátorem, například ve svém podniku. Ve svobodné skupině mu to neprojde.

Mravy velké skupiny jako je stát, složené z mnoha skupin s různými mravy, jsou jakýmsi průnikem morálky těchto malých skupin. Ale platí opět: když má někdo velkou moc, například premiér, tak by mu to ve svobodné společnosti nemělo projít. To si mohli dovolit Hitler a Stalin.

0 0
možnosti

9. 12. 2016 1:13
Chudak vevvyslanec

Co s tim chudak velvyslanec muze delat?

Myslim si ze CEZ jsou v Albanii (takze tady je priklad)- co by tam cesky velvyslanec delal kdyby mu albansky premier plakal na raminku ze CEZ v Albanii spatne plati?

0 0
možnosti