Středa 31. května 2023, svátek má Kamila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

V rámci protikorupčního boje jsme zašli, kam jsme nechtěli

„Žili jsme v extrému, kdy se evidentně kradlo. Pak i vlivem pozitivních posunů v boji policie proti korupci jsme se vychýlili k primitivnímu pranýřování politických rozhodnutí kvůli formalitám,“ říká v rozhovoru komunální politik a šéf STAN Petr Gazdík.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

P. Maleček

Gazdík - učenlivý žák mistra manipulace Kalouska

Ale, ale, Kalouskův poskok Gazdík (bez něj by dodnes smrděl ve své Suché Lozi) nám tu o morálce káže. Přitom měl coby zákonodárce léta možnost napravit základní chybu zákona o obcích, který umožňuje anonymní hlasování. Díky tomu se dějí velesvinstva v komunálním rozhodování, plundrující rozpočty a plnící kapsy grázlů skrývajících se za anonymitou hlasování.

Co Gazdíkovi bránilo navrhnou zrušení anonymity hlasování? Samozřejmě jeho zájem aby anonymita hlasování pokračovala. A tím beztrestné rozkrádání veřejných rozpočtů a majetků. Což Gazdíkovy, coby Kalouskovu učni viditelně vyhovuje.

0/0
14.7.2016 10:28

Gazdík se bojí protikorupčního boje

Pan Gazdík je úzce spojen s gaunery Top09, to jsou ti kteří chtějí jakýkoliv protikorupční boj omezit. I v tomto článku prokázal Gazdík své napojení na Kalouska a spol.

0/0
12.7.2016 15:53

Z. Meisner

Vážený pane poslanče

již fakt, že někomu, i v "pouhém" komunálu stojí za to někoho sestřelit a jít na jeho místo ukazuje, že (případné)riziko je vyváženo předpokládaným profitem kterým nejspíš není úmorná práce pro blaho veřejnosti.

Sleduji moje zastupitelstvo. Na rozdíl od předchůdců (pravděpodobně již) nedochází k masivní zlodějně, nicméně chybovost rozhodování je řekl bych 60%, nehovořím o věcech na něž mám jiný názor ale o věcech kde lze exaktně spočítat poškození veřejných statků. To je zlé a o to horší, když jsem svědkem, jak si ti aktuálně na výsluní "přimáznou" když to jde, jakkoliv nemusí jít přímo o zpronevěru.

A má-li starosta a tajemník na úřadě hlupáky, jeho odpovědnost.

0/0
12.7.2016 11:39
Foto

Zastupitel Mč

Pane poslanče Gazdíku, kdysi jste prokázal/li s kolegou

dnes europoslancem JUDr. St. Polčákem, - že máte problémy a pravidla jednání samospráv tzv. " v malíčku"! Když dnes říkáte: - "Znám spoustu případů ze zastupitelstev, kdy se o

něčem hlasuje, jeden ze zastupitelů se zdrží, nezapíše se ale do zápisu

pro případ, že by došlo k nesmyslnému stíhání. Aby pak policie

nedokázala říct, který to byl, který se zdržel, a nemohli by být

obviněni. Bohužel už i k těmto praktikám jsme dospěli." - vlastně popíráte vlastní úsilí v roli zákonodárce. Zkuste se prosím ( dovoluji si požádat i paní redaktorku) seznámit s "převratnou" novinkou z dílny zákonodárců. Pan Polčák Vám může být, coby účastník / organizátor semináře v PS ohledně uvádění v samosprávách do života § 159 z NOZ ( 89/2012 Sb.) Pravda, dnes už zastupitelé neslibují uvádět nové zákony do života jako do roku 2000, - ale na svou čest a svědomí dodržovat zákony.

0/0
11.7.2016 14:24
Foto

Zastupitel Mč

Re: Ještě doplnění, - prosba "zdola"

A co myslíte nebylo by od Vás / zkušeného komunálního funkcionáře

možno očekávat, že se v PS postaráte o změnu komun. zákonů - ve věci pořizování přesných a věrohodných zápisů z jednání zastupitelů?

Samozřejmě, že nelze stíhat žádného ze zastupitelů, u něhož nelze

prokázat - jak hlasoval / rozhodoval - jmenovitě! A

o tom právě § 159 OZ jasně hovoří, když definuje vazbu zákonem daných

pravomocí s odpovědností ze rozhodování jednotlivců. Co říkáte, -

pokusíte se, alespoň o tak jednoduchou věc? Na radnicích se

manipulátoři za pravomoc schovávají ale odpovědnost si politicky programově nepřipouštějí... To opravdu nevíte??? A co novináři, ti by se v

rozhovorech měli na takové zásadní dokumenty/ zákony zajímat a ptát

také, - nemýlím-li se. Díky za pozornost.

0/0
11.7.2016 14:27