Pátek 9. prosince 2022, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Viktor Orbán: Evropská demokracie je v krizi

Ve čtvrtek 3. prosince se v Praze sešli premiéři zemí visegrádské čtyřky, aby kvůli migrační krizi projednali situaci v EU. V exkluzivním rozhovor při této příležitosti maďarský premiér Viktor Orbán říká: „To, že nemáme žádné dílčí společnosti žijící paralelně s námi, není nevýhodou střední Evropy, nýbrž jednou z jejích největších výhod.“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Velmi zajímavé

Když si vzpomenu, jak referovala česká média o Orgánových ekonomických reformách jako o znárodňování a o masivním odchodu západních investorů, což prý bude konec maďarské ekonomiky, ukazuje to jak jsou naše mainstreamová média ubohá.

Podívejte se jak dokázal Orbán v relativně krátký čas prosadit to, o čem se náš parlament dohaduje roky: Zákaz hazardu, zavedl státní monopol na prodej cigaret, čímž zabránil obrovským daňovým únikům, omezil moc zahraničních finančních konglomerátů na maďarskou ekonomiku a omezil vývoz zisků, čímž donutil zahraniční vlastníky reinvestovat tento zisk v Maďarsku a ne někde jinde, jak to dělá třeba VW a vlastníci největších bank u nás.

Čím dál se klonim k názoru, že parlamenty složené z mnoha stran plodí nefunkční vlády, které se jen dohadují, ale nic rozumného neprosadí, takže změna volebního systému by byla dobrým tahem. Ale to se nestane, protože by se TOP09, Úsvit a možná i ODS do Sněmovny zřejmě nedostaly.

Stačí si jen uvědomit, že král českého hazardu v

0/0
4.1.2016 12:54
Foto

K10a90r19e68l 98P63l63í23h60a10l 2899565248881

Re: Velmi zajímavé

Na každém šprochu pravdy trochu a proto je dobré toto pravidlo aplikovat nejen na česká média, ale i na Orbána a na každého jiného politika. Představte si, že náš premiér poskytne rozhovor maďarskému deníku (ten s Orbánem byl pro Lidovky) a bude tam vykládat pohádky o... Bylo by zajímavé si takový rozhovor přečíst a stejně tak by mne zajímalo, co si Maďaři vykládají mezi sebou o Orbánovi a jak skutečně svou situaci vnímají. Nebo snad máte k dispozici detailní čísla o vývoji reinvestic či daňových výnosech v Maďarsku?

0/0
5.1.2016 15:21
Foto

K79a76r55e71l 57P96l20í71h98a40l 2359355528841

Re: Velmi zajímavé

PS: vzpomeňte si, jak Orbán mluvil a mluví o migrační krizi a jaká byla realita - budapešťské nádraží bylo v obléhání a Maďaři uprchlíky nakonec ještě ochotně vozili k rakouským hranicím. Sice nakonec jakýsi plot postavili, ale to jen proto, aby jim nelezli nekontrolovatelně přes pole. Jinak se na nějaké zadržování uprchlíků docela vyprdli a byli součástí hlavního tranzitního koridoru.

0/0
5.1.2016 15:28