Úterý 5. prosince 2023, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Viktor Orbán: Evropská demokracie je v krizi

Ve čtvrtek 3. prosince se v Praze sešli premiéři zemí visegrádské čtyřky, aby kvůli migrační krizi projednali situaci v EU. V exkluzivním rozhovor při této příležitosti maďarský premiér Viktor Orbán říká: „To, že nemáme žádné dílčí společnosti žijící paralelně s námi, není nevýhodou střední Evropy, nýbrž jednou z jejích největších výhod.“
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

4. 1. 2016 12:54
Velmi zajímavé

Když si vzpomenu, jak referovala česká média o Orgánových ekonomických reformách jako o znárodňování a o masivním odchodu západních investorů, což prý bude konec maďarské ekonomiky, ukazuje to jak jsou naše mainstreamová média ubohá.

Podívejte se jak dokázal Orbán v relativně krátký čas prosadit to, o čem se náš parlament dohaduje roky: Zákaz hazardu, zavedl státní monopol na prodej cigaret, čímž zabránil obrovským daňovým únikům, omezil moc zahraničních finančních konglomerátů na maďarskou ekonomiku a omezil vývoz zisků, čímž donutil zahraniční vlastníky reinvestovat tento zisk v Maďarsku a ne někde jinde, jak to dělá třeba VW a vlastníci největších bank u nás.

Čím dál se klonim k názoru, že parlamenty složené z mnoha stran plodí nefunkční vlády, které se jen dohadují, ale nic rozumného neprosadí, takže změna volebního systému by byla dobrým tahem. Ale to se nestane, protože by se TOP09, Úsvit a možná i ODS do Sněmovny zřejmě nedostaly.

Stačí si jen uvědomit, že král českého hazardu v

0 0
možnosti
Re: Velmi zajímavé

Na každém šprochu pravdy trochu a proto je dobré toto pravidlo aplikovat nejen na česká média, ale i na Orbána a na každého jiného politika. Představte si, že náš premiér poskytne rozhovor maďarskému deníku (ten s Orbánem byl pro Lidovky) a bude tam vykládat pohádky o... Bylo by zajímavé si takový rozhovor přečíst a stejně tak by mne zajímalo, co si Maďaři vykládají mezi sebou o Orbánovi a jak skutečně svou situaci vnímají. Nebo snad máte k dispozici detailní čísla o vývoji reinvestic či daňových výnosech v Maďarsku?

0 0
možnosti

4. 1. 2016 12:15
Zřejmě

0 0
možnosti

4. 1. 2016 12:15
Zřejmě

mají potomci maďarských Hunů v krvi geny, které je uchránili před islámem, když Albánie, Bosna podlehly. Maďaři neopustili křesťanství, které bránili do poslední kapky krve, učme se od nich, jejich touha po svobodě je ohromná, což dokázali v sedmdesátých letech XIX.století ustavením rakousko--uherského dualismu, ale i v roce 1957 a 1989, kdy se reálně vzchopili, aby urvali sovětsko--ruské jho ze svých ramen.-- Češi jsou přizpůsobiví zbabělci.

0 0
možnosti
Re: Zřejmě

Bojovat má smysl, pokud je naděje na snadné vítězství nebo se národu opravdu špatně žije a to se nám za RU nedělo - my jsme neměli natolik silné důvody, abychom to museli řešit krví. Za nacismu byla naše situace beznadějná - prakticky ze všech stran obklíčeni (Slovensko kolaborovalo) a k tomu pár milionů Němců na vlastním území. Spojenci se nás zřekli. Přesto jsme měli alespoň zahraniční odboj. Po 1948 se Čechoslováci snažili režim uvolnit politicky, což je jistě racionálnější varianta než začít hned střílet. V 1968 jsme byli ve stejné situaci jako v 1938 - kromě Rakouska nás obkličovaly "osvoboditelské" armády - nepřijeli tady jenom Rusové. Opět jsme neměli šanci. Maďaři to zkusili a dopadli blbě - spousta z nich se 1989 nedožila. Maďarské povstání má v českých dějinách jistou analogii - Třicetiletou válku, ve které Češi bojovali za svou svobodu proti Habsburkům jako Maďaři o tři století později proti komančům. Tehdy ovšem s daleko většími ztrátami.

0 0
možnosti

4. 1. 2016 9:20
Zajímavý a přínosný rozhovor s premiérem Orbánem

Samozřejmě pro aktivisty multikulturní vize je Orbán a jeho strana Fidesz bolavým kuřím okem na noze. Jenže má pravdu a pak jeho kroky na posílení Maďarska mají u občanů tam kladný ohlas. Postavili totiž ekonomiku a finance opět na nohy po rozvratu způsobeném přechozími vládami socanů a liberálů.

0 0
možnosti