Sobota 30. září 2023, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Vize, nebo proroctví Donalda Tuska?

Návrh společné energetické politiky Evropské unie polského premiéra je smysluplný. Otázkou zůstává, zda jej lze uskutečnit. Navíc je spíše souborem obranných kroků vůči Rusku, jeho vyděračskému potenciálu obchodu se zemním plynem.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

19. 5. 2014 5:59
Je na tom dost pravdy.

Poláci nejsou blbečkové jak si mnozí v Praze myslí, zároveň nejsou ani poserové jak mnoho čecháčků.

0 0
možnosti

19. 5. 2014 7:58
Re: Je na tom dost pravdy.

Máte velkou pravdu, že Poláci jsou inteligentní a stateční, jejich jednání je však limitované hroznou zkušeností 2.WW. Limita je dána hrozným strachem z Rusů a také Němců. Toho se zbaví až další generace. Abyste tomu rozuměl v běžném životě se také stává že pilot , nebo řidič po velké havárii už do konce života není schopen sednout za knipl, nebo volant. Samozřejmě tím pak je limitován. Poláci nejsou schopni s Rusy komunikovat rovnoprávně. Účastnil jsem se jednání vrcholných manažerů Polské a Německé firmy. Z jednání Poláka jsem stále citil postoj k Němci " co ty mě tu chceš poučovat , tvoji fašističtí soukmenovci vyvraždili celou moji rodinu" ! A to je i v tom Tuskovi.

0 0
možnosti
Tak přemýšlím pane Ludvíku

na co jste odborník, zdá se, že ve Vašem odborném myšlení se přetlačuje nenávist k Rusku. Nebo je to jen podbízení mainstreamu a snaha na sebe upozornit? Tuska přeci nikdo nebude brát vážně, z něho mluví zhrzenost od té podlosti, že si Německo, realisticky smýšlející, postavilo produktovod vyhýbající se oblastem kde se vytvářejí problémy. A to problémy které nejste schopen pane Ludvíku pochopit se svým myšlením plné nechuti k Rusku. Tak znovu se snažím do Vaší hlavy dostat tu dlouhými lety potvrzenou informaci, Rusko desetiletí spolehlivě zásobuje Evopu svým plynem a ropou. Hlavně ať Vám dojde co vyjadřuje slovo spolehlivost. Veškeré problémy které se v obchodních vztazích mezi Ruskem a Evropou vyskytly, byly vždy nespolehlivostí, neschopností a zlodějstvím jednoho státu, tedy vedení jednoho státu, Ukrajiny. Německo to na rozdíl od Vás pochopilo a proto konalo.

0 0
možnosti

J. Křivan

18. 5. 2014 11:55
Re: Tak přemýšlím pane Ludvíku

Poturčenec horší Turka

0 0
možnosti

18. 5. 2014 9:50
Kdo se setkal s Poláky ví že jsou přesvědčeni,

že jejich historie i současnost je předurčuje být evropskou velmocí. To je hlavním motivem činnosti Tuska. Místo toho aby je svět obdivoval za hrdinství které prokázali v 2.WW musí se dívat, jak jejich dva úhlavní ničitelé z doby 2.WW si za jejich zády postaví Nord Stream pěkně si ochodují a na Poláky z vysoka kašlou. To přeci Poláci nemohou přenést přez srdce. Tak si zvou Amíky a dělají další psí kusy. Němečtí byznysmeni, protože mají delší historii než polští novodobí zbohatlíci, pochopili že když protivníka nemohu porazit musím se s ním sbratřit. V Polsku toto pochopí až další generace politiků. Budoucnost Evropy bez spolupráce s Ruskem je nemožná, kdo to nechápe nechápe současný svět.

0 0
možnosti

J. Křivan

18. 5. 2014 12:04
Re: Kdo se setkal s Poláky ví že jsou přesvědčeni,

Obzvláště pikantní je ta pasáž v článku, ve které se naznačuje, že všichni dovozci plynu z RF jsou vlastně zkorumpovaní. To je od pana Ludvíka majstrštyk, nejspíš ví jak to chodí, přisadím si, možná má i positivní zkušenosti.

0 0
možnosti