Čtvrtek 8. června 2023, svátek má Medard
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Česko je na tom v kontrole eurodotací hůř než Sicílie

Poslanci z kontrolního výboru sněmovny si kvůli selháním českých auditorů zvou na kobereček ministra financí Miroslava Kalouska.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Tomáš

řekl bych, že jde o nedorozumění pane akatosh
 Pokud nejste profesionální politik,( který fakta k ničemu nepotřebuje)  upřímně doporučuji,  seznamte se nejprve s fakty, máte podstatné mezery ve znalosti situace. Začněte třeba na www.czechinvest.orgPokud naopak jste politik nebo jste existenčně závislý na  nějaké politické straně,  naopak doporučuji nedělejte to, byla by to pro Vás ztráta času. Soudruh Marek Dalík taky nepotřebuje vědět  nic   z této oblasti,  efektivní zločinecká činnost  vyžaduje jiný typ znalostí 
0/0
16.11.2012 11:47
Foto

Tomáš

mít zdravý rozum znamená vidět realitu
Vážený pane Blumfeld, nevím kolik   evropských právníků, sekretářek a poradců potřebuje Vaše firma.Asi pro Vás bude šokujícím zjištěním, že veškerou administraci projektů od projektového záměru po ekonomické sledování výstupu  naše ( čistě výrobní) firma zvládá naprosto sama, vlastními silami, při běžném   provozu, pravda  po běžné pracovní době, ale to je snad při rozvoji firmy normální.Pokud něco nevíme, tak se zeptáme,  dotazy firmám registrovaným v systému jsou poskytovány  zdarma.  Přistoupit k unifikaci norem ve společném evropském tržním prostoru je   taky účelné a normální (pokud nejste ruská firma)Pokud máte ale pocit, že bojem  o zachování názvu Pomazánkového másla  se dusí podnikatelské prostředí, není o čem diskutovat.     
0/0
16.11.2012 11:18
Foto

Akatosh

Každá intervence, každá
Každá intervence, každá pomoc, každá regulace pokřivuje trh. Otevírají se tak né vrata, ale stavidla možné korupce. A že se to děje jen v ČR, to je nesmysl. V našem kocourkově je to jen extrémní. Za každé euro co nám EU dá si zase zpátky vezme dvě jinde. Třeba přes globální obry, kterým zde umožňujeme podnikat, a kteří mají majitele v Německu Francii a pod. a zisky posílají ke svým matkám do těchto států. To není ušlechtilost, to je přikazování/zakazování, dále jednoho omezujete, druhého podpoříte. To je ušlechtilé? Tyto pobídky by měly být maximálně omezeny jen na skutečně důležité a jinak neufinancovatelné projekty. Jinak je to nonsens. Někdo si vydělá prachy tak že si sníží marže až skoro k nule a sotva přežívá a druhý si žije s podpůrných prostředků? To je špatně. Firmy by měly vycházet ze stejných podnímek, a né kdo si vyplní stohy papírů, tak přežije. Občanská pasivita s tím souhlas.
0/0
16.11.2012 10:52
Foto

R34o96b74e57r32t 25G52a41r96d91o70n

Podpora bohatšími sousedy?
Evropská agenda - právníci, poradci, sekretářky, právnící, poradci, asistentky, právníci, poradenské firmy atd... které musí každá firma i státní správa platit, enormní ztráty kvůli nesmyslným směrnicím, dusící podnikatelské prostředí vyžadují násobky toho, co jsme první dva až tři roky jakoby dostali navíc - zdaleka to nevyrovnalo ani náklady na novou administrativu. Nyní už nám,  pod různými záminkami, nevrací ani to, co do EU dáváme.  Nepotřebuji školení abych to věděl - stačí zdravý rozum. 
0/0
16.11.2012 10:41
Foto

Akatosh

K druhé otáce.   Takže
K druhé otáce.  Takže ministerstvo je přesvědčeno o vině auditorských orgánů a s téměř třetinou končí. Že jsou to prověřené společnosti mimo náš kocourkov je jim jedno. Vina je na straně kontrolorů, nikoliv v ROP a jejich způsobu utrácení evropských peněz. Napříště budou hledat takové společnosti, které vyjdou s pozitivními audity, ať už zjistily cokoliv. Toť překlad odpovědi zástupce ministerstva a zpráva pro čerstvé (nejlépe včera založené) auditorské firmy, s kterými bude napřístě MF spolupracovat.
0/0
16.11.2012 10:41
Foto

Tomáš

je vidět , že jste na politickém školení ODS nespal
Vážený pane, záměr podpory chudších  zemí, jako je Česko, bohatšími sousedy, je  státnický záměr srovnatelný svojí dimenzí  snad   jen s Mashallovým plánem.  Tyto peníze prokazatelně umožnily stovkám  českých výrobních firem udělat technologický skok, který by bez dotací nebyl možný.  V této oblasti je kontrolní proces  jednoznačně nastaven,   je průkazný, každá položka je dohladatelná, efekt každé investice do technologií je vyhodnotitelný.      Fakt, že česká politická věrchuška  je schopna  tuto neuvěřitelně ušlechtilou vizi nejen  špinit a  pomlouvat, ale zároveň umožnit  rozkrádání   těchto peněz, nezmenšuje ušlechtilost této vize,   je jen  obrazem tuzemské  politické kultury a privatizace politického systému.To samozřejmě  nezmenšuje vinu  každého občana, spočívající v občanské pasivitě. Co jsme dopustili, to  máme.
0/0
16.11.2012 6:29
Foto

Svedek

Hochu
peníze jdou do kapes dnes především neoliberálům u koryt a ti je neodmítnou :)
0/0
15.11.2012 19:59
Foto

R85o21b35e84r13t 60G70a43r57d42o71n

Klasická ukázka politického tlaku
... a toho, k čemu vlastně slouží přerozdělování a tzv. eurodotace. EU by byla jen směšným spolkem byrokratů, kdyby neměla možnost ovlivňovat tok financí jednotlivých členských států. Moc můžete získat buď vojeskou silou,  nebo penězi - zatím jde jen o ty peníze. Vsadím se, že až to tu vezmou do pazourů sockomouši a prezidentem bude Jan Ohlý Hřbet, bude rázem všechno v pořádku.
0/0
15.11.2012 18:15
Foto

Sasa Krizek

tak se nám to tady s..e jedno za druhým
to se snad ani nedá jiným slovem popsat. Od vstupu do EU jsme téměř v ničem neostoupili a nic nezlepšili. Jako by nás postihla kolektivní uspokojenost nad tím, že jsme opět součástí vyspělé Evropy a čekali jsme že se asi věci zlepší samospádem. Bohužel, samospádem se věci vždy pouze zhoršují.
0/0
15.11.2012 17:31