Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Česko-kanadský investor: Česká korupce je ostudná

Ačkoli nebývá zvykem, „whistleblower“ Georg Formandl poodkrývá okolnosti potrestaného pokusu o korupci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Arny

K Vašim dotazům
1) Jsou pouze tři možnosti -  situace v Rumunsku je stejná jako v ČR, lepší nebo horší. Z úst cizince, který není původem z Evropy, to může být zajímavé hodnocení, včetně případné argumentace.2) Dané jednání není korupce (resp. některá z forem úplatkářství) nejen podle mně, ale i podle rozhodnutí soudu. Zákonodárce si nevymyslel názvy trestných činů a jednání, které je charakterizují jen proto, aby byl zákon srozumitelný vyvoleným, ale mj. i proto, aby druhem trestu, který lze za dané jednání pachateli uložit, vyjádřil jeho závažnost pro společnost, potažmo nebezpečnost samotného pachatele. Proto, pokud se někdo diví, že pachatel v tomto případě "dostal" tak málo, když je to "korupce", tak ať si nejdříve zjistí, čeho se pachatel vůbec dopustil. Logika typu hodinky nebo holinky je totéž, obojí se natahuje, tak o co jde, tady neplatí. To bychom mohli debatovat na téma smrt jako smrt, tak proč nedat pachateli, který někomu ublíží na zdraví s následkem smrti doživotí jako nájemnému vrahovi? Když chce někdo něco srovnávat, tak v prvé řadě musí jít o vzájemně srovnatelné věci.
0/0
31.10.2013 11:08
Foto

Starej Jakub

Rozsudek zněl: pokus o podvod
a je tady:http://www.nfpk.cz/_userfiles/soubory/rozsudek_-_opraven.pdfOdůvodnění, proč jde o podvod a ne o korupci, je veskrze půvabné:(obžalovaný) "...udržoval osoby jednající za poškozenou společnost v domnění, že je jedinou osobou, jenž je schopna změnu územního plánu zařídit za odměnu 50.000.000,-Kč, ač již věděl, že změna územního plánu byla na MHMP podána a tedy není třeba v této věci vyvíjet žádnou další činnost, když MHMP dále věc projedná z úřední povinnosti, ..." Jedinou osobou?Ono by to bylo na Praze určitě včas a dobře vyřízeno "z úřední povinnosti" :-)Teď já samozřejmě nevím, jestli by to nakonec ten Koudelka zařídil, ale je velmi vzácné, že korupčník nedodá, neboť by tím ohrozil celou tuto větev podnikání.    
0/0
31.10.2013 19:55
Foto

M43a21r85e21k 83H40r74u34b12y 6637372871218

Takovahle bagatelizace
jasne trestneho jednani je presne duvod, proc to tu vypada, jako to vypada. :-/ Vzdyt se vlastne nic nestalo, tak koho trestat, ze.  Prilis jsme si zvykli na zivot v kriminalnim prostredi, kde jsou kradeze za bileho dne samozrejmou soucasti zivota. Pak se nedivme, ze Tluchor a spol. oznacuji sve jednani za "beznou politickou praxi". Lez v primem prenosu je akceptovatelna, kradez temer oslavovana :-(
0/0
1.11.2013 10:19