Diskuse k článku: Lidé si tu nezvykli na korupci jako u nás, popisuje Čech Dánsko

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 6
  • Poslední: 23.2.2014 13:41
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Klimecký 19.2.2014 10:39

Otevřenost a tradice demokracie

Dánové nezažili 40 let vlády jedné strany, proto jsou schopni dialogu a kompromisu a jsou si vědomi, že nikdo nemá patent na rozum. To je právě to, v čem se liší od nás. U nás byli lidi naučení, že existuje vždy jen jedna pravda, za kterou se běží. Stádní myšlení. Kdo není  s námi, je proti nám. Když byli odhaleni komunisté jako špatný směr, objevil se tu Klaus a jeho pojetí neoliberalismu jako jediný nový přípustný směr. Český pravičák pak začal tepat všechny, co nešli s tímto proudem. I v diskusích na lidovkách to stále ještě je cítit. I když už to je lepší, než třeba před rokem. Jednostranný fanatismus přece jen pomalu umírá a pomalu lidem dochází, že dlouhodobě udržitelné řešení nespočívá v ničení protinázoru, ale v koexistenci, toleranci, pluralitě a mnohosti výběru z široké nabídky.

A. Machacek 20.2.2014 14:14

Re: Otevřenost a tradice demokracie

Nejak ti unika, ze kradou, zavidi a koruptujou lide ktrei za komunismu nezili vubec, nebo byl velice male deti. Mate to v genech mily pane.

M. Chmelíček 21.2.2014 18:40

Re: Otevřenost a tradice demokracie

Ty nějak nemůžeš, Toníku, ty geny ošálit. Ještě že nejsou všichni Češi jako ty, i tak tu máme Macháčků dost.

A. Machacek 21.2.2014 20:45

Re: Otevřenost a tradice demokracie

Proc porad napadas a obvinujes cloveka jehos neznas? Chapu ze ti dochazeji arumenty a pouzivas urazky jako odpoved na cokoli, tim vsak nic neresis, jen dokazujes ubohost jaka u vas v cesku existuje.Ja jsem vyrustal v Americe s moji moralkou nemusis mit obavy. Vymlouvate se na komunisty pritom lide kteri se narodili v roce 1980 komunismus nikdy nezazili a nemohly byt jimy ovlivneny. Dnes je jim 34 let a patri k vrstve koruptovanych cechu, zavidi a kradou jako jejich otcove. V Dansku takovi lide nezijou, nezijou ve vetsine zemi sveta, u vas Chmeliku je zverinec. Vyjed s te sve vesnicky, podivej se do Danska, Norska, Rakouska, budes se divit jak jsou jine narody slusne a poctive proti vam Cechum.

M. Chmelíček 23.2.2014 13:41

Re: Otevřenost a tradice demokracie

Ty se tady svou nenávistí profiluješ celkem slušně. S tím dědictvím komunismu máš celkem pravdu, bude to trvat ještě několik generací. Co mě ale štve, je to tvoje paušalizování. Já taky netvrdím, že jste všichni vrazi, když jeden Američan vyvraždí v Brně celou rodinu. Spíš mě zajímá, kde se ta zloba bere u tebe, když tvojí předci odešli do Ameriky evidentně dřív, než se tady dostali k moci komunisté. Zřejmě to bude tím, že každý člověk je originál. Možná jseš zklamán svým dosavadním životem,

možná ti nějací Češi ublížili, přesto jsou tvoje reakce neomluvitelné a jsem rád, že nikoho takového ve svém nejbližším okolí nemám

Z. Kulhánková 19.2.2014 8:07

Dobře to chlapec pověděl

Každému vyhovuje bydlet jinde, někomu se líbí poušť, jinému tropická džungle, dalšímu severské fjordy. Že se člověk někde náhodou narodil, ještě není důvod tam zůstávat, když ho třeba drtí kontinentální zimy a nedovede si představit život bez moře (můj případ). Všude dobře, tak co doma?