Pátek 6. prosince 2019svátek má Mikuláš -4 °C polojasno Předplatné LN

Diskuse k článku: Seychelanům smažák nechutná, připadá jim jalový, říká Češka

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 12
  • Poslední: 29.8.2017 13:01
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Š. Krastovski 29.8.2017 9:50

Oni mají pravdu, tato naše specialita vznikla v době nedostatku masa a oblíbili si ji hlavně studenti nebot za smažák platili cca 3 Kčs.

D. Stirský 29.8.2017 8:19

Už císař Augustus říkával: Festina lente, čili spěchej pomalu. Stálo by za to se občas oním "doucement" řídit namísto naším "vite, vite"!

J. Nový 29.8.2017 6:49

"Dousman, dousman – pomalu, pomalu. Když se řekne zítra, často se myslí pozítří nebo třeba i za týden.

.

Hmm, stejný pohodový životní styl vyznávají i mnozí muslimové z Afriky a Asie. Proč by makali, když makají Evropané a tak si do té Evropy dojdou taky pro nějaké plody. Vždyť i evropské neziskovky a vládní činitelé tvrdí, že na to mají nárok a právo.

J. Horák 29.8.2017 7:18

maňana... maňana... :)))

Z. Pražáková 29.8.2017 9:20

Nevím, jak něco takového můžete napsat. Vy jste tam byl? A) Seychellané jsou v naprosté většině křesťané. B) Jsou pracovitější a vzdělanější než je průměr v ČR. C) Mají lepší životní úroveň než je v ČR. D) Nyní mají demokratický systém podobný evropskému. E) Jejich stát je spořádaný a funkční. Proč by hromadně opouštěli tak krásné místo a šli živořit do Evropy na dávkách? Ještě připojím F) nejsou zakomplexovaní a zakyslí jako někteří Evropané.

J. Nový 29.8.2017 9:51

Milá paní Pražáková, pokud chcete praktikovat: "Dousman, dousman – pomalu, pomalu. Když se řekne zítra, často se myslí pozítří nebo třeba i za týden." a přitom tvrdit, že jste pracovitější, než je průměr v ČR, tak se musím smát.

To, že se tam mají dobře, není ani tak způsobeno jejich vlažným přístupem k povinnostem, ale jejich lokalitou. "Nejdůležitější zdroj příjmů představuje luxusní turistický ruch. Ročně stráví na Seychelách dovolenou zhruba 150 tisíc zahraničních hostů."

Jak jsem zjistil, tak gramotnost dosahuje 92%, čímž asi těžko převyšují ČR.

Mimochodem, proč už tam nežijete nastálo, mezi těmi skvělými lidmi a nevykašlete se na tu zakomplexovanou ČR?

J. Horák 29.8.2017 10:40

Paní Pražáková má pravdu.... a ty míň "gúgluj" a víc mysli! :-))))

R. Hanuš 29.8.2017 11:07

Jo, jo, Horáku. Vy již budete produkt moderního školství. Ono totiž jakékoliv myšlení při absenci faktů je na dvě věci. Ale klidně seďte a přemýšlejte. Nikomu tím sice neprospějete, ale ani neublížíte.

J. Nový 29.8.2017 11:21

Horák nepotřebuje google, on všechno vymyslí sám.

Je to HORÁK! :-)

Z. Pražáková 29.8.2017 11:49

Zkuste si porovnat Seychelly a třeba Haiti. Etnicky jsou si velmi podobné, předpoklady pro turistiku mají také podobné. Situace je ale nesrovnatelná, a to i třeba oproti takové Jamajce, kde je u obyvatelstva častý určitý vnitřní hněv. Na Seychellách se státu asi daří, aby výnosy z turistiky byly distribuovány obyvatelstvu rovnoměrněji, než v jiných takových destinacích, natož afrických. Lidem pak záleží na tom, aby měli úpravné domy a zahrady i veřejné prostory. Mě to připadá úctyhodné. I ten evoluční vývoj od socialistického - a asi dost totalitního systému do dnešní podoby.

J. Nový 29.8.2017 13:01

V tom máte pravdu, ale stejně tak považuji za nesmysl, že cestou k prosperitě a zvyšování produktivity práce může být odkládání úkolů a práce na zítra, pozítří, popozítří.

Prostě paní Pražáková tudy cesta nevede a to ani v Africe, ani v Číně, ani v Evropě. Pokud se chcete mít dobře, leností to nezískáte. Pouze s výjimkou určité části lidí, kteří dostanou i bez toho, že by museli vyvinout minimální činnost.

C. Sangrail 29.8.2017 10:59

Můžeme se prosím držet tématu?

Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...