Úterý 14. května 2024, svátek má Bonifác
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Chrání očkovaný své okolí a za jak dlouho si vytvoří imunitu? Roušek se hned tak nezbavíme, předpovídá Prymula

Společnosti vyvíjející vakcínu se až doposud soustředily na to, jak chrání vakcína toho, kdo ji obdrží. Ukazuje se, že očkovaný může virus i nadále vylučovat. Ochrana platí především proti těžkému průběhu nemoci a případné hospitalizaci.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MA

M89i29l50o52š 58A21d95a53m

4. 2. 2021 11:11

V teto dobe neni dulezite, za jak dlouho si ockovany vytvori imunitu, ale hlavne kdy budou naockovany vsechny rizikove skupiny, pak vsichni, kteri maji zajem. Jo a zapomel jsem na papalase, ruzne VIP, pseudo celbrity a jejich kamaradicky. Ti musi byt ockovani prednostne. Jinak by to nerozdychali.

0 0
možnosti
PN

P96e73t50r 62N19o54v36á87k

22. 1. 2021 8:12

Samozřejmě, že se roušk nezbavíme, když je Prymula prodává. A má úzké vazby i na výrobce vakcín. Tomu to sype ze všech stran.

0 0
možnosti
Foto

J67i27ř20í 13B51i78l91í11k

14. 1. 2021 23:30

Roušek se nezbavíme, ale co Prymuli? Možná by se pak tolik nešířila panika.

0 0
možnosti
JK

Pocet umrti celkove za rok 2020 nedosahl pocetu umrti v CR v roce 2018, chripkova epidemie. A tenkrat se nic nedelo. http://www.irozhlas.cz/fotogalerie/8208360?fid=9298317

0 0
možnosti
PB

Vámi odkazový graf končí v dubnu 2020. Tedy popisuje pouze první jarní vlnu s karanténou březen-květen.

Aktuálnější data (ještě tam není prosinec 2020) jsou na

https://www.czso.cz/csu/czso/obypz_cr

Loňský podzim počty úmrtí v týdnech 43-48 (19.10. -29,11.2020) rok 2018 překonává (nutno si vodorovným posuvníkem graf zarolovat nebo lupou s mínusem oddálit).

No a to byl od 9.října lockdown, který má šíření nákazy sociálními kontakty bránit, protože Sars-cov-2 je nakažlivější než virus chřipky. Bez opatření by ta čísla zemřelých byla násobně vyšší než v roce 2018 během chřipkové epidemie. U naší vlády je ovšem diskutabilní, která opatření mají pozitivní dopad a která se míjejí účinkem.

0 0
možnosti
KS

Já myslím, že důvod pro roušky a zavření restaurací a sportovních oddílů se najde vždycky.

0 0
možnosti
Foto

P68e43t47r 27F16a62j76t

9. 1. 2021 18:04

profesor Prymula je nejlepší odborník na dnešní pandemii, jenže skažení chamtivci, podnikavci, křiví zbohatlíci a lichváři s lidským neštěstím staví svůj krvavý profit nad zájmy a zdravím obyčejných občanů a tak ho středověkým způsobem zbavili vlivu - doufám, že pandemie plně postihne i skutečné viníky zákeřného promoření, doufám, že pak na ně nevýjde zdravotní péče i kyslík. ..[>-]. ..

0 0
možnosti
VB

Podle předpokladů výrobců je také třeba se chránit před onemocněním před druhou dávkou, resp. ještě týden či dva po druhé dávce, teprve pak se má dle výrobců tvořit imunita.

0 0
možnosti
PB

Resp. protilátky se po první dávce vytvoří u cca 60% osob. Po druhé dávce je to 95%.

Už se spekulovalo, jestli raději nenaočkovat dvojnásobný počet osob z jedné dvoudávky. Že by se rychleji vytvořila 60% proočkovanost, ale jednak to není schválený postup výrobcem a registrátorem vakcíny, druhak je tu část obyvatel, která se očkovat odmítá,

0 0
možnosti
VB

Ministerstva západ. zemí už před očkováním upozorňovala občany, že vakcína nebude fungovat u každého, někdo i po očkování onemocní (žádná vakcína nefunguje na 100 %), a všichni očkovaní budou muset nadále dodržovat např. rozestupy nebo i nosit roušky. Teprve v delším čase se prokáže, zda je plně chráněn očkovaný (většina z nich) a zda nepřenáší infekci na druhé.

0 0
možnosti
PN

Přijde mi, že celé je to postaveno na hlavu. Proti chřipce se očkuje v říjnu, protože sezóna nastává v listopadu a očkování chrání tak půl roku. U covidu je to zjevně obdobné. Proč by si měl člověk nechat píchat vakcínu mezi dubnem a zářím, neřku-li někdy v červnu/červenci? To je úplná blbost podle mého názoru. Tou dobou bude slunce silné a UV paprsky slušně otevřený prostor vydezinfikují, takže stejně jako loni se v dubnu dá covid na ústup a rozvášní se zase až na podzim bez ohledu na vakcinaci nebo cokoli jiného. Proto má smysl dát se naočkovat až v září nebo říjnu, aby byl člověk na zimní sezónu chráněn.

0 0
možnosti
JV

Zbytečná debata o ničem. Jak říká Prymula, nebylo zkoumáno, zda očkovaný může dále přenášet viry. Tečka. Co říká selský rozum? Zajisté nelze očekávat, že !vteřinu" po očkování nebudou moci lidé roznášet vir. Rovněž tak účinky vakcíny, příznivé, se neprojeví hned. Tak, ať tak či onak, hned po očkování nebude rozhodně účinek vakcinace s vysokým procentem, ale bude postupně narůstat. Dále, protože to nebylo zkoumáno a klinicky/vědecky doloženo, nemůže ani jeden TEĎ tvrdit, jak to vlastně bude. Blatný říkal, že se to bude chovat jako při ostatních očkováních, což je asi pravděpodobné, ale to my lidé teď nevíme. Kdyby Blatný dodal slovo "pravděpodobně" nebyly by plané spekulace novinářů a rozumbradů. Selským rozume opět - když byly vymýceny neštovice očkováním, jak mohlo dojít k jejich vymýcení, když by očkovaní nadále přenášely virus? Ale i tyto úvahy jsou víceméně zbytečné. Jiná možnost než očkování (anebo mnoho mrtvých, ekonomické škody a poškozené zdraví ) není v současné době známa. Te

0 0
možnosti
PS

To je jasné. Virus neštovic sedne na ruku, tam se pomnoží a hned napne nožičky a skočí na někoho jiného. :-)))

Skoro mne překvapuje, že pan Prymula takovou hloupost může šířit. Očkování generuje imunní jedince, ne bacilonosiče. :-))) Na to, aby se vir mohl pomnožit, musí proniknout do buňky. Aby se byl schopen reálně šířit, tak jedna opravdu nestačí a opravdu nestačí, aby to tak bylo jen pět minut, kdy je dotyčný třeba zrovna sám.

Třeba má ale čínská medicína jiný odborný názor. :-)))

0 0
možnosti