Diskuse k článku: Amnestii jsem nemohl nepodepsat, tvrdí premiér Nečas

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 34
  • Poslední: 11.1.2013 21:19
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
i. rasmonn 11.1.2013 21:19

amnestie byla načasovaná

jako bomba a ,pěkně je ticho po pěšince paní Peak je dále se svoji bandou ve vládě je to jeden velkej bordel,ale na to sem tu zvyklí každý kouká druhému do hrnce a kam chodí s r á t ..

J. Studničná 9.1.2013 18:03

Nečas právě potvrdil, co si všichni už dlouho myslíme,

a to, že jako premiér funguje jen formálně a že při své práci  nemyslí. Zde o tom podal důkaz.

J. Studničná 9.1.2013 18:06

Re: Nečas právě potvrdil, co si všichni už dlouho myslíme,

Nemyslí dokonce ani při vymýšlení výmluv. JInak by nepoužíval styl Pepíčka z 3b, který neudělal domácí úkol.

Nečas prostě nemyslí.

P. Čech 10.1.2013 16:28

Re: Nečas právě potvrdil, co si všichni už dlouho myslíme,

A nebo myslí, ale nejde mu to. O jeho úrovni myšlení mám již delší dobu svůj názor. V době, kdy byl ministren práce a sociálních věcí napsal do novin článek, ze kterého bylo naprosto jasné, že neumí počítat v procentech. Dnes zase lže o tom, že podepisovat musel. Z toho je opět vidět, že buď nezná ústavu a tedy nemá v roli premiéra co dělat a nebo lže občanům a nemá proto v roli premiéra co dělat. Od promoce nikde nepracoval a je načase, aby se prací začal živit. Pokud bude však prokazovat jako zaměstnanec takovou úroveň znalostí, jakou prokazuje dnes, bude brzy na Úřadě práce jako nezaměstnaný.

J. Farda 9.1.2013 17:47

Amnestii jsem nemohl .....

Od kdy (koaliční!) vláda nerozhoduje ve sboru? Tečka.

j. kříž 9.1.2013 15:59

ale je to srandovní jak všichni lžou a lžou

a jak je za to královsky platíme

j. kříž 9.1.2013 15:47

to dá rozum péťo nemohl si jinak páč by na tebe

VKčko poslalo jákla a ten by té pověsil za koule do průvanu a hlavně máte na pokraji lapáku s vencou řadu společnejch kamarádů ale chvilku vydrž ono se to omrzí a vypadne jinej kostěj ze skříně

K. Vlnovský 9.1.2013 15:41

To je legračně vyhýbavé vyjadřování:

v drtivé většině případů odpovídá běžným zvyklostem, ale v některých vzácných případech se často může stát, že neodpovídá.

i. rasmonn 9.1.2013 15:30

že Klaus dal amnestii

to je dobře jen mohla být poněkud jiná a nemusela zahrnou velké mafiány - tuneláře, a mohla pomoct spíše chudším a to tím ,aby jim odpustil dluhy pro exekutory a soudce, jiné dluhy aby platili jen ty poplatky lidem by to jistě pomohlo, a proto je zřejmé že tito demokrati včetně Nečase a jeho poskoků že tu nejsou pro lidi ,ale pro své známé a pro své blízké.

R. Pecho 9.1.2013 15:27

Bagatelní trestné činy jsou, podle pana Nečase

Vytunelování Union Banky a okradení jejích klientů o stamiliony, okradení klientů H-Systému o cca miliardu a rovněž působení soudce Berky ve zločinném spolčení, vydírajícím podnikatele a firmy prostřednictvím účelových konkursů.

   Bravo, pane předsedo vlády, je vidět, že jste se v SSM naučil i jiné věci, nejen kroutit se jak had a slizce vlézat do všelijakých rektálů.

   Je mi z politické reprezentace ČR nevolno od žaludku.

   Nicméně uvidíme, jakého prezidenta zvolíme, pokud to bude Zeman nebo Fisher, potvrdí občané jen touhu po zachování statu quo, rozkradené postbolševické země prolezlé estébáky a vexláky, kde právo, demokracie a občané mají hodnotu toaletního papíru a současnou nomenklaturou jsou ke stejnému účelu používáni.

F. Eliáš 9.1.2013 15:18

Nemohl ji nepodepsat?

Tak proč je jeho podpis zapotřebí?

J. Kodeš 9.1.2013 15:04

SVAZÁK

Jako politické školení svazáků

stalin nebyl vrah

E. Hagara 9.1.2013 14:46

Nemožné hned a zázraky do tří dnů

Ono je v zákoně napsané, že premier musí podepsat amnestii? Za nepodepsání amnestie premierovi hrozí trest smrti, který byl zrušen.

P. Čech 9.1.2013 14:42

Nemohl nepodepsat?

Ale mohl. Ústava vyžaduje u amnestie spolupodpis premiéra, aby mohla vstoupit v platnost. To znamená, že bez podpisu předsedy vlády v platnost vstoupit nemůže. Nejedná se tedy o výlučnou pravomoc prezidenta( na rozdíl od čl. 62, odst. a, kdy se o výlučnou pravomoc jedná). V případě výlučné pravomoci není potřeba spolupodpis premiéra.  Premiér svým spolupodpisem zařídil pouze to, že dále za amnestii odpovídá vláda, ikdyž o věci nebyla předem informována. Premiér Nečas lže a hloupě se vymlouvá, ve snaze zakrýt svou naprostou nekompetentnost a pochlebovačnost prezidentovi. Zejména ukazuje na svou neznalost ústavy. A o tom to je.

J. Tolman 9.1.2013 14:46

Re: Nemohl nepodepsat?

Bohužel, o tom to není. Premiér  zna ústavu velmi dobře. Jde o to, že přestože věděl, že podepisovat nemusí, podepsal a teď lže.

P. Čech 9.1.2013 16:53

Re: Nemohl nepodepsat?

Kontrasignace, to je termín který všichni politici, momentálně paní Peake a na tiskové konferenci vlády i premiér používali, znamená spolupodpis, jako předpoklad platnosti nebo závaznosti úřední listiny, zde amnestie jako takové. Tedy znovu spolupodpis nikoliv jako označení, že akt amnestie není v rozporu se zákony, jak lhal premiér Nečas spolu s JUDr Mlsnou, ale spolupodpis jako předpoklad platnosti, jak dokonce v čl.63, odst.3 říká přímo ústava. Cituji, "Rozhodnutí prezidenta republiky, vydané podle odst. 1 a 2   v y ž a d u j e   k e   s v é   p l a t n o s t i   spolupodpis předsedy vlády ......". Tedy, spolupodpis premiéra je vyžadován z důvodu nabytí platnosti rozhodnutí prezidenta a nikoliv jako posvěcení z důvodu zda toto rozhodnutí odpovídá ústavě a zákonům, jak lže premiér Nečas. Zde se tedy ukazuje, že premiér ústavu nezná a nezná ji ani JUDr Mlsna, předseda legislativní rady vlády. A nebo ji znají, v tom případě l ž o u   oba.

P. Ruzicka 9.1.2013 14:42

Lži, lži a zase jen lži.

Prezid+ent lže, pre+miér lže, Kalousek lže. To jsme to dopracovali!

Kdyby drželi hu+bu udělali by lépe! To nás vážně mají za póvl a

idi+oty?

P. Ruzicka 9.1.2013 14:42

Re: Lži, lži a zase jen lži.

A cenzura je také slušná, pravda se prát nesmí. :-D

J. Kottas 9.1.2013 14:23

Takhle se chová šašek počmáranej

jak se zpívá v jedné písničce. Kdyby nepodepsal, Klaus by musel opravovat. Nečasi, vaše rozměklé já je v souladu s dětskou bradičkou a poslušností psíka. Sbalte se vládo, bando vyhřezlých orgánů a jděte se někam znemožnit. Navždy. I s premiérem.

J. Denemark 9.1.2013 14:18

Názor JUDr. Kysely na ČT24

"Premiér Nečas samozřejmě mohl amnestii NEPODEPSAT. V ústavě není nic o tom, že musí. Je to jeho osobní politická odpovědnost."

M. Dubanová 9.1.2013 14:39

Re: Názor JUDr. Kysely na ČT24

svým podpisem Nečas učinil odpovědným nejen sebe ale i vládu, přesně tak to stojí v Čl. 63, odst. 4) Ústavy ČR, kde se píše: " Za rozhodnutí prezidenta republiky které vyžaduje spolupodpis předsedy vlády nebo jím pověřeného člena vlády, odpovídá vláda.."!

J. Enter 9.1.2013 14:15

Pan premiér

je tak trochu "mimo", ostatně jako téměř vždy ;-)

J. Tolman 9.1.2013 14:12

A co pan prezident

ten nemusí podpsat mezinárodní dohody, odsouhlasené parlamentem a vládou?

P. Čech 9.1.2013 14:45

Re: A co pan prezident

Nemusí.  Ústava pouze konstatuje, že prezident podepisuje, nikoliv nařizuje, že musí podepisovat. O tom to je.

M. Gavlák 9.1.2013 14:10

Kdyby se amnestie týkala jen bagatelních trestných činů,

nikdo by ani nepípnul. Jenže problém je v té části, která účelově zastavuje stíhání u korupčních kauz. To naštvalo většinu lidí a jen blbec si to mohl neuvědomit před podpisem. Takže Nečasi, je čas se zamyslet nad vlastní schopností střízlivě přemýšlet. Klaus se roky chová jako monarcha, ješitný nacionalistický stařík s diktátorskými sklony. Tímhle "gestem" to je potvrdil. Ale možná je to dobře, pokud to napomůže tomu, aby definitivně odešel do zapomnění a už na naší politické scéně nestrašil...

J. Kos 9.1.2013 15:07

Re: Kdyby se amnestie týkala jen bagatelních trestných činů,

Ještě slíbil při odchodu druhou amnestii a již s ním čerti šijou, protože ví co bude vyvádět po skončení jeho období !

S. Donát 9.1.2013 15:32

Re: Kdyby se amnestie týkala jen bagatelních trestných činů,

Lžete, neslíbil žádnou druhou amnestii.

K. Krejčů 9.1.2013 14:00

Tenhle šašek

asi nepochopil, že má obrovské pravomoci - ale také odpovědnost. Jestliže musí podepsat všechno, co je mu předloženo, pak na jeho postu může být klidně "bílý kůň" z Ukrajiny za 5000,- měsíčně. Stačí, když se umí podepsat. Jestliže byl jediný, kdo mohl této amnestii zabránit, tak tomu zabránit musel, když to neudělal,  měl by jít od válu.

E. Sevrát 9.1.2013 13:51

Já nic,já dobře placený muzikant.

R. Houška 9.1.2013 13:34

No, nečekal od pana Nečase snad někdo nic jiného?

Konzistentní sliz, který na ničem neulpí.