Úterý 14. května 2024, svátek má Bonifác
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Expertka: Zabíjení srnčat při sečení je problém. Ročně jich zemře okolo 60 tisíc, zemědělci ignorují nařízení

I když jsou zemědělci povinni podle zákona předcházet usmrcení srnčat při sečení, každoročně jich podle odhadů umírá okolo 60 tisíc. „Kdyby se posunula doba sečení, hodně by to pomohlo, ale vláda je proti,“ řekla v rozhovoru pro Lidovky.cz koordinátorka kampaně Stop sečení srnčat Pavla Bennetová.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
KJ

2. 7. 2018 11:25

Zemře ? A co váš děda nebo praděda ? Pošli nebo zdechli ? Dzp.

0 0
možnosti
VHK

V. Kotas

2. 7. 2018 9:45

Problém to je, ale nevidím žádnou konkrétní činnost (ve všech směrech ) od ochránců přírody/zelených, k odstranění tohoto problému, při dnešních všemožných technologiích. 60 000 pojde a přesto je srnčí zvěř přemnožená.

0 0
možnosti
LP

14. 8. 2018 11:10

Hajní si stěžují na ožer vysazených stromků. Jak by to asi vypadalo, kdyby byla polovina srnčat zachráněna? Nemine den, kdy je evidována srážka auta se srnčím. A viděla někdy autorka článku zachránění srnčat v praxi? Pokud nemáte cvičené oko, nebo psa, srnče ani nenajdete.

0 0
možnosti
KP

K. Páč

2. 7. 2018 8:16

Neomarxisti by chtěli diktovat jestli zemědělec smí na SVÉM pozemku rozsekat srnčata, kam až tohle zajde? Zastavme diktát ekofasistických pseudolitních rádoby expertů, kteří nikdy nepřičichli k poctivé práci. Srny bych sekal natruc těmto zakazovačům.

0 0
možnosti
PH

P. Holecek

2. 7. 2018 8:43

A vás už taky něco seklo mezi uši, že?

0 0
možnosti
LD

L. Dočekal

2. 7. 2018 8:08

Vážení,dovolte mi několik slov k tématu.S těmito stroji jsem pracoval a nevěřte tomu,že je jednoduché těmto škodám zabránit.Technické prostředky prakticky neexistují,zvěř si na ně rychle zvykne,zvláště srnčí s epřikrčí,ale neuteče.Není možné ji schovanou v porostu uvidět.Procházení polí,to je vcelku další chiméra,myslivci chodili se psy a stejně ta zvěř tam zůstala,utekly dospělé kusy,ale mláďata ne.Zkoušelo se vše možné,posyp masokostní moučkou,která měla zvěř odradit,marné.Různé plašiče,měly jen ten význam,že jak jsem již napsal,mláďata se lépe ukryla.Předseda tehdejšího družstva byl zároveň předsedou myslivců,tak se na to opravdu dbalo,bohužel marně.A nikdo z nás z toho neměl radost,to mi věřte.I když se senoseč posouvala do co nejvíce nejzaššího termínu,stále k tomu docházelo.

0 0
možnosti
PF

2. 7. 2018 7:39

Obrovská bezohlednost, zvlášť když existují technické prostředky, jak tomu předcházet.

0 0
možnosti
GM

G. Mýtič

2. 7. 2018 9:33

Ano! Srp! Pochybuji, že někdo by pak srnče přehlédl.

0 0
možnosti
RW

2. 7. 2018 7:25

Je to jen obraz nasi spolecnosti, jeji nezodpovednosti, absence citu a respektu obecne. Priroda se sice nemuze branit primo, ale vrati nam to stonasobne. Bude nas to hodne bolet, ale pravem.

0 0
možnosti
ST

Nejvíc lesni a polní zvěře nyní hyne na silnicích, ale nikdo provoz motorových vozidel nezakazuje.

0 0
možnosti
MJ

2. 7. 2018 6:36

Možná je to tím, že dokud je lesní zvěř živá, tak nemá majitele. V okamžiku usmrcení se stává okamžitě majetkem lesní správy, nebo mysliveckého sdružení. Tak vykutálený zákon na nezodpovědnost za škody způsobené lesní zvěří mohl vzniknout jen v takovém Kocorkově jako je ČR.

0 0
možnosti