Neděle 26. května 2024, svátek má Filip
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

24 HODIN V METROPOLI

Česko

ODS chce se Zlatuškou jednat, až se jí omluví

Jihomoravská ODS nebude vyjednávat o podpoře senátora Jiřího Zlatušky do doby, než se jí omluví za předvolební i povolební výpady a urážky. Uvedl to včera její předseda Milan Venclík. Krajská ODS tak nepodporuje případnou kandidaturu Zlatušky na ministra školství. „Nezapomínáme,“ řekl Venclík. Podle něho jsou ale po Zlatuškově omluvě připraveni jednat. Zlatuška řekl, že ho na jednání, které s ODS měl, její členové k žádné omluvě nevyzvali.

Brno se loučí se svou muzikálovou legendou

Poslední ovace zazní dnes někdejšímu režisérovi brněnského Národního divadla Stanislavu Fišerovi. Právě díky němu poznala metropole muzikály jako West Side Story, Oklahoma!, Show Boat, Zorba a další více než dvě desítky děl včetně dvakrát triumfálně uváděné My Fair Lady se čtvrt tisícem repríz na obřím jevišti Janáčkova divadla. Fišer zemřel v 86 letech a jeho pohřeb se koná dnes v 16.15 v brněnském krematoriu.

Silný vítr vyvracel stromy a lámal větve

Silný vítr na jihu Moravy vyvrátil včera odpoledne několik stromů, které museli likvidovat hasiči. Do šestnácti hodin vyjížděli celkem na sedm míst v regionu. Spadané stromy ani větve nikoho nezranily, ani škody nebyly vysoké. K nejzávažnějším zásahům patřil výjezd do ulice Sady v brněnských Maloměřicích, kde hasiči odstraňovali suchou borovici spadlou na střechu domu.

Mladík chtěl skočit ze střechy hypermarketu

Ukončit svůj život se kvůli rozchodu s dívkou rozhodl včera dvacetiletý muž. Na to, že hodlá skočit ze střechy bývalého obchodního domu Carrefour, upozornil policisty s tím, aby zajistili uklizení jeho těla. Policistům se mladíka, který se procházel kolem okraje střechy hypermarketu ve Vídeňské ulici, podařilo strhnout zpět.

Ke zraněné seniorce strážníci slanili

Další lidský život zachránili brněnští strážníci. Na Lesnou je v neděli přivolali proto, že obyvatelka jednoho z bytů ani nevychází, ani nebere telefon. Přes dveře jedenadevadesátiletá žena hlídce sdělila, že upadla a nemůže vstát. Strážníci proto slanili do bytu přes balkon a otevřeli lékařům.

O autorovi| LN využívají servis agentury ČTK

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!