Úterý 18. června 2024, svátek má Milan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Aktivistka oklamala podvodníka Kohouta. Není zrovna zkušený, říká

Česko

  8:00
PRAHA - Aktivistka Lucie Bittalová oklamala podvodníka. Na její sabotáž naletěl Lukáš Kohout, známý jako falešný asistent exministra Kavana a pořadatel protiromských pochodů. Při poslední demonstraci v Děčíně se spolehl na dodání zvukotechniky od Bittalové, ta ale chtěla pouze celou akce překazit. „Na Lukáše Kohouta jsme si nijak nezasedli, sabotujeme různé demonstrace,“ říká v rozhovoru pro server Lidovky.cz Bittalová.

Lukáš Kohout v čele skupinky demonstrujících foto:  František Vlček, Lidové noviny

Lidovky.cz: Čekala jste, že se vám podaří podvést podvodníka?
Nečekala, mám z toho radost. Sice jsem četla, že někdo s tím má morální problém, ale tak to rozhodně nevnímám. V tomto případě jsem ho o žádné peníze nepřipravila, nijak jsem mu neublížila. Kdyby to někdo udělal mně, tak si možná akorát řeknu, že jsem hloupá.

Lidovky.cz: Jak vás napadlo pokusit se bojkotovat protiromskou demonstraci? Už se vám něco podobného dříve povedlo?
My se tím se skupinou přátel bavíme. Když se někde pořádá protiromská akce, chodíme tam "trollit" a dělat si z účastníků demonstrace legraci. U Lukáše Kohouta mě napadlo, že není zrovna zkušený a bude vtipné mu napsat, jestli nepotřebuje s něčím pomoci. Napsala jsem mu, že chodím pravidelně na demonstrace a že ráda s organizací pomůžu. Ani jsem nečekala, že se ozve, ale on skutečně odpověděl s žádostí, zda mu tuhle akci nemohu ozvučit. Tím pádem mi ušetřil práci, nemusela jsem nic dalšího vymýšlet.

Lidovky.cz: Mířila jste záměrně na Lukáše Kohouta?
My jsme si na Lukáše Kohouta nijak nezasedli, vydáváme se sabotovat různé demonstrace. Rozhodně jsme si neřekli: „Hele, Lukáš Kohout, tomu musíme něco provést.“ Spíše jsem jsem si všimla, že to zrovna pořádá on a většina lidí ví, že je to podvodník. Kdyby se jednalo o demonstraci pořádanou Vandasem (Tomáš Vandas, předseda Dělnické strany sociální spravedlnosti, pozn. red.), tak na to neskočí a je tam menší šance, že uspějeme.

ČTĚTE TAKÉ

Lidovky.cz: Jak dlouho jste akci připravovali?
Bylo to dost spontánní, ani jsem neměla moc času s ním řešit jakékoliv detaily. Jen jsem mu něco odepsala a on se neustále připomínal sám, skoro bych jinak zapomněla, že s ním tu konverzaci vedu. Když mi napsal, abych mu akci ozvučila, tak jsem požádala kamaráda, ať mu zavolá a zvukovou techniku slíbí.

Lidovky.cz: Čekali jste, že vaše sabotáž vyvolá tak velký zájem na sociálních sítích?
Nejprve jsme žádné ambice neměli, chtěli jsme se spíše sami pobavit. Až ke konci, když jsme zjistili, že se nám ho skutečně podařilo oklamat, jsme se rozhodli s tím jít ven. Jsme rádi, že můžeme ukázat lidem, jak se postavit proti podobným akcím a inspirovat ostatní.

Lidovky.cz: Spojil se s vámi Lukáš Kohout poté, co zjistil, že jste ho oklamala?
Počkala jsem si na moment, kdy se mu poslední zpráva ode mě zobrazila a následně jsem ho ihned zablokovala.

Lidovky.cz: Bojíte se jeho reakce? Myslíte, že proti vám povede odvetné kroky?
Přišlo mi to jako dobrá tečka, jak tohle divadlo zakončit. Čekala jsem, zda nepřijde třeba s trestním oznámením, už to myslím párkrát udělal. Ale podle jeho reakce, kterou jsem četla na webu, se snad do ničeho pouštět nebude. I když u něj člověk nikdy neví.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!