Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Anarchisté v Pardubicích 'oběsili' politiky a pokreslili billboardy

Česko

  13:16
PARDUBICE - Svérázný způsob si k vyjádření svého názoru na volby a politiky zvolili anarchisté v Pardubicích. Během středeční noci symbolicky "oběsili" kartonové siluety s obličeji nejznámějších politiků.

Řádení anarchistů v Pardubicích. foto: Lidovky.cz

Kartónové politiky pověsili na městské lampy a stromy, polepili město stovkami protivolebních samolepek, upravili více než desítku volebních billboardů a stihli také vyvěsit transparent s heslem "Vykopejte politiky" odkazující ke stejnojmenné kampani.

"Chtěli jsme poukázat na paradox, kdy nám politici na jedné straně vnucují potřebu drastických škrtů v sociální oblasti a utahování si opasků a na straně druhé vyhazují miliony za předražené a bezobsažné předvolební kampaně," objasnila členka místní skupiny anarchistů Viktorie Svobodová motivy, proč se do ničení billboardů pustili.

Politické preofesionály nepotřebujeme

Podle anarchistů by se politici mohli podle svých hesel alespoň pro jednou opravdu řídit a zachovat se odpovědně, když neustále hovoří o odpovědnosti. "Inspirací jím může být třeba naše symbolické oběšení se. Nikdo by je nepostrádal, nepotřebujeme politické profesionály, na které se máme spoléhat," uvedla Svobodová a vyzvala k bojkotu voleb.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!