Úterý 25. června 2024, svátek má Ivan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Baník... druhé slovo jsem zapomněl, vtipkoval Kalousek

Česko

  16:00
PRAHA - Druhá noc jednání ve sněmovně s sebou přinesla opět řadu pozoruhodných výroků, zde jsou ty nejzajímavější.

Kateřina Klasnová (VV): "Tady nastal takový bizarní problém, že mi zmizely z obrazovky desetiminutové stopky, takže dám pět minut a potom dalších pět minut, než se tento technický problém vyřeší."

ČTĚTE TAKÉ:

Roman Váňa (ČSSD): "Já bych poprosil paní předsedající, kdyby mohla požádat kolegy v sále o nepatrné snížení hlukové hladiny." Kateřina Klasnová (VV): "Už se to povedlo téměř vám, pane poslanče."

Roman Váňa (ČSSD): "Chtěl bych vám ještě na závěr svého vystoupení poděkovat za možnost trávit s vámi zde večery, na mé včerejší 45. narozeniny. Ještě nikdy jsem netáhl narozeniny až do rána. Moc vám děkuji a jsem rád, že jsem je mohl strávit ve společnosti svých přátel a kolegů."

David Rath (ČSSD): "Hlásím nástup úderného týmu číslo tři v plné síle." (Sociální demokraté se rozdělili do tří skupin, aby se mohli střídat při přednesu projevů celou noc.)
"Panu prezidentovi bych naopak doporučil, když má pocit, že toto není státotvorné, tedy ta obstrukce, aby příště nebral věci, které mu nepatří, na zahraničních návštěvách. To naopak já považuji za nestátotvorné."

"Dneska tady pan předseda klubu TOP 09 (Petr) Gazdík, který patří mezi takové ty vyhlášené stachanovce-nečasovce, sám tady navrhoval jednání 24 hodin bez přerušení a byl takový nadšený, a já ho tady nějak nevidím."

"Musím pochválit pana premiéra (Petra) Nečase (ODS). Ten skutečně drží ten stachanovsko-nečasovský pohár zatím velmi statečně. Je vidět, že máte nečasovsko-stachanovskou výdrž a že to s hlasováním zákonů splníte minimálně na 170 procent."

Adam Rykala (ČSSD): "Já myslím, že bych poprosil paní předsedající, aby uklidnila členy vlády za mnou."
Kateřina Klasnová (VV): "Já průběžně uklidňuji. Mně se odsud jeví relativně klidní. Ale, prosím vás, uklidněte se ještě."
Adam Rykala (ČSSD): "Tady je opravdu veselo v této Poslanecké sněmovně. I pan ministr (financí Miroslav Kalousek) se přišel podívat. Já ho vítám na jednání Poslanecké sněmovny. Pro pana ministra bych tedy začal od začátku, aby i pan ministr nepřišel o nic z mého projevu."
Kateřina Klasnová (VV): Pane poslanče, váš čas vypršel. Teď mám přihlášeného pana ministra financí. Prosím, pane ministře.

Miroslav Kalousek (TOP 09): "Baník. Promiňte, prosím, to druhé slovo jsem teď zapomněl."
Jan Hamáček (ČSSD): "Dámy a pánové, nevím, jaké jsou na mandátovém a imunitním výboru taxy, ale tohle je tak za deset tisíc."

Pavel Ploc (ČSSD): "Nebojte se, nebudu vám vyprávět, jak jsem si naspořil na své první skokačky. Neřeknu."

Miroslav Kalousek (TOP 09): "Co vážně opravdu brát nemůžeme, jsou diskusní vystoupení drtivé většiny poslanců klubu sociální demokracie. Pokud mně chcete porozumět, prosím, vezměte si to steno a přečtěte si to. Ta úroveň argumentace, která devalvuje cokoli, co stojí na pojmu parlamentní diskuse. Abychom neplakali, tak se tomu občas smějeme. To, prosím, pochopte."
Bohuslav Sobotka (ČSSD): "Pan ministr je trochu cimprlich, občas si stěžuje k mandátovému a imunitnímu výboru, že se mu nelíbí některé výroky, a jelikož je cimprlich, tak bych ho rád požádal, aby neurážel ostatní kolegy v Poslanecké sněmovně tím, že bude shazovat jejich vystoupení."

Richard Dolejš (ČSSD): "Já bych požádal paní předsedající, aby sjednala pořádek v jednací místnosti a aby probudila spící poslance. Tamhle kolega z ODS se válí na lavici. Prosím vás, nedělejte to, je to nedůstojné. Jděte spát případně do kanceláře. Děkuji."
Vlasta Parkanová (TOP 09): "Vyslechli jsme si tuto docela dobrou radu a budeme pokračovat vystoupením pana poslance Antonína Pavla (ČSSD)."

Jaroslav Foldyna (ČSSD): "Ono za pár minut bude dvanáct hodin, ta hodina duchů. My už jsme tady podruhé a možná pro někoho, když to poslouchá a kouká se na televizi, jako duchové trochu vypadáme. A myslím si, že bychom měli trošičku dát důstojnosti do toho způsobu projednávání. Já vím, že je to složité. Po několika desítkách hodin, kdy jsme si tady vyslechli četby nálezu Ústavního soudu, stanoviska různých renomovaných právníků, třeba 19krát."

Poslanec Petr Gazdík (TOP 09): "Já bych chtěl tady jménem poslaneckého klubu TOP 09 a Starostové předat sociální demokracii bibli, protože když je tak zoufalá, že musí neustále dokola předčítat názory jiných, ať už je to Asociace stavebních spořitelen či čtenářů serveru Parlamentní listy, tak ať už předčítá něco skutečně moudrého z bible."

Petr Nečas (ODS): "Já bych chtěl skutečně poprosit kolegy ze sociální demokracie, aby se přestali flákat. Jestliže tady chtějí neustále hlasovat o odročení a nejsou schopni sehnat v průměru než 13 až 18 hlasů, tak skutečně ztrapňují sami sebe. To by mně až tak nevadilo, na ně se stačí podívat, ale především ztrapňují tuto sněmovnu."
Bohuslav Sobotka (ČSSD): "Já jsem doufal, že přece jenom přáním hezkého čtvrtečního rána navodím přátelštější atmosféru v Poslanecké sněmovně. Obávám se, že pan premiér to svým jedovatým vystoupením poněkud zkazil. Návrh na to, aby se zde jednalo v těchto hodinách, předložili poslanci vládní koalice a ten návrh byl prohlasován proti odporu poslanců sociální demokracie. Tuším, že proti tomu hlasovali i komunisté, kteří už tady nejsou, takže vyjádřili svůj názor tím, že odešli z Poslanecké sněmovny."
Miroslav Kalousek (TOP 09): "Ve vší úctě, v redislokaci komunistů se pan předseda Sobotka mýlí. Komunistů jsou tu pořád mraky."

Autoři: ,

Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku
Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku

Profesionální trenér sportovců-profesionálů i hobbíků, vytrvalec a závodník, Jan Kempa, je mužem činu. Svůj život obrátil v patnácti doslova...