Diskuse k článku

Bez helikoptér se armáda neobejde, i když zrovna nejsou v Afghánistánu, říká šéf vrtulníkářů

Převozní a bojové vrtulníky jsou nepostradatelným pomocníkem české armády. Jejich piloti se v rámci NATO nemají zač stydět. Pro LN to řekl plukovník Miroslav Svoboda, velitel 22. základny vrtulníkového letectva v Náměšti nad Oslavou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Torres 21.5.2019 5:28

SpFling.com - skvělé seznamka pro dospělé s inteligentní vyhledávací systém najít partnera!

P. Navrátil 19.5.2019 13:50

Jeden americký vrtulník za miliardu? To snad budou mít sad i pozlacené lopatky.Vrtulníky jsou snadné terče a pokud poletí nízko tak ho sundá i dávka z Kalašnikova

P. Harabaska 19.5.2019 10:28

Vrtulníky? Americký senátor Rand Paul správně usuzuje, že čeští vojáci při obraně západní civilizace v Afghánistánu mohou pokládat své životy i bez amerických vrtulníků.

J. Maicel 19.5.2019 9:28

Bojové vrtulníky jsou v ČR nutné ? Už třeba zasahovaly u Makova proti invazi z Čadce ? nebo co tady v hranicích ČR provedly ? Vodrazily polskou invazi u Těšína ? :-)

P. Čech 19.5.2019 9:07

Bez helikoptér se možná armáda neobejde. Otázka však zní jinak. Obejde se Česká republika bez armády? Tedy bez "armády", jakou má dnes? Podle mne ano. Armáda ČR je naprosto neschopná ubránit stát v době jeho ev. napadení. Rád bych viděl, jak by 24 000 vojáků, po odečtení důstojníků na různých štábech, kteří nejsou schopni aktivně bojovat, ubránilo stát! naši vojáci jsou tak akorát schopni "bojovat" za cizí zájmy na různých místech po světě. V případě jakéhokoliv napadení by se celý systém zhroutil. Jde jen o hru na vojáčky, hru, která bohužel stojí cca 59 miliard ročně, které by mohly být vynaloženy smysluplněji. podíváme-li se např. na geograficky srovnatelnou zemi, Švýcarsko, je toto schopno s jejich obranným systémem do jednoho dne postavit do zbraně 1,5 milionu lidí. Našich 24 000 vojáků nejsou ničím jiným než cvičenými opičkami, které pouze vytvářejí zdání smysluplné akceschopnosti a funkčnosti, jako ostatně všechno jiné v tomto kocourkovském státě.

J. Maicel 19.5.2019 10:56

Kdyby švajci chtěli dobít ČR tak to mají tak za 2 hodiny hotové :-)) Pražští kavárenští povaleči by sice po nich jistě házeli podšálky ale po prvním výstřelu do stropu by se pokákli. Možná "piráti" by něco udělali na Vltavě jako vrhání plechovek s žůžovou barvou, jenže to by asi bylo pozdě, páč by jim trvalo si namastit dredy do "válečné úpravy"... :-)

D. Martin 19.5.2019 11:30

Z čeho velkou armádu zaplatíme? Nebo budeme mít zase odvody? :)

Možná si to někdo nevšiml,ale jsme v NATO a v rámci něj bojujeme za spojence a společné nikoliv ,,cizí zájmy,,

Budoucnost je malá dobře vyzbrojená specializovaná armáda zapadající do NATO a možná jednou armády EU.Izolace je nesmysl byť o tom Pitomio a jemu podobní sní...

P. Čech 19.5.2019 12:52

To jsou jen kecy, pane Martine. Kecy od těch, kdo nechtějí, aby se ČR mohla sama bránit. Spoléhání se na všelijaké spojence se nám již mnpohokrát hrubě nevyplatilo, v posledních dvou případech na Anglii a Francii a nakonec na SSSR. Můžete mi laskavě sdělit, jaký má zájem ČR na situaci v Afganistánu? Podle mne žádný. Oni totiž Afgánci ČR vojensky nijak neohrožují a také nám nic nemohou nabídnout. Za Vámi použitým slovním spojenm "společné zájmy" stojí ve skutečnosti zájmy USA, Francie, Německa a možná Itálie. Izolace je nesmysl, to máte pravdu. Ale my se takto izolujeme! Od téměř všech států východu,Afriky, Jižní Ameriky. Podle mne máme být samostatným, suverénním státem, který má přátelské vztahy se všemi, kdo o to stojí. To znamená jak s USA či všemi státy Evropy a jižní Ameriky, tak i Ruska,Číny, Indie a pod. něco na způsob Švýcarska. Především však musíme být schopni si svou svobodu bránit sami a nespoléhat se na to, že za nás budou nasazovat své životy nějací "spojenci".

J. Jurax 19.5.2019 16:55

No, z vojenského hlediska Švýcarsko není s námi geograficky srovnatelnou zemí.

Nicméně ano, naše armáda prakticky nemá vycvičené zálohy - při vší úctě k příslušníkům aktivních záloh, jichž je ovšem zhruba jen 2500. A ano, cca 24 000 profesionálů s třiceti tanky by naší republiku stěží ubránilo proti nějaké vážnější hrozbě - naštěstí ta nám v současnu z blízkého okolí nehrozí.

Jinak ale z Vaším příspěvkem nesouhlasím.

P. Čech 19.5.2019 19:15

A z dalekého okolí nám něco hrozí? Daleké okolí možná má problémy se svými sousedy. S námi ne. To jen USA a Rusko, možná Čína mají vzájemné problémy. A my bychom do toho měli zasahovat?

J. Jurax 19.5.2019 21:35

Hrozí nehrozí ... armádu máme proto, abychom ji nepotřebovali. Protože kdybychom ji neměli a potřebovali, byl by průser.

Z. Blahna 19.5.2019 8:58

Bez vrtulníků se sice armáda neobejde,ale zcela jistě se obejde bez toho padesát let zastaralého předraženého šrotu z USA.Jenom by mě zajímalo,kdo opět dostal,,dáreček"do kapsičky,když nakoupíme tenhle předražený šrot z šedesátých let minulého století,který ani nebude mít zbraňové vybyvení a budeme jej muset pěkně draho dokoupit?Proč byly z tendru třeba vyřazeny vrtulníky od Italů,keré byly plně vybaveny a ještě byly daleko levnější?A těch výrobců bylo více,kteří se do výběrového řízení přihlásili.Proč se ihned po návratu Babiše z USA rozhodlo o jejich nákupu?

D. Martin 19.5.2019 11:36

Venom je 50 let starý?:)

A Augusta Westland AW249 je ve vývoji a je to bitevní vrtulník typu AH64 nebo Cobry...

Z. Blahna 19.5.2019 17:46

Tady někdo nemá vůbec ponětí o tom,co se má kupovat.Nám nabízejí pouze starý šrot UH-1Y.Žádné Cobry a už vůbec ne AH 64.CHtělo by o tom něco vědět a nekecat tady blbosti.

J. Jurax 19.5.2019 16:59

Inu, to Vaše "padesát let zastaralého předraženého šrotu" svědčí o tom, že diplomatický řečeno nejste v problematice orientován.

Z. Blahna 19.5.2019 17:49

Viz moje odpověď Martinovi.Takže diplomaticky řečeno. Nejsem to já ,kdo o tom ví prd.

J. Jurax 19.5.2019 18:40

Když myslíte ... :-)

J. Novák 19.5.2019 6:01

Od člověka, kterého helikoptéry živí, snad ani nikdo jiné vyjádření nečeká, né? Horníci na Kladensku také tvrdili, že Kladensko bez těžby uhlí půjde do kytek a bude tam velká nezaměstnanost. A vidíte, na Kladensku to jde i bez toho uhlí.


Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Václav Klaus starší | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...