Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie
130 let

Lidovky.cz

Bezdomovce považovali za donašeče a ubili ho. Dostali 13 a 10,5 roku

Vraždy

  13:34
BRNO - Za vraždu bezdomovce poslal brněnský krajský soud Dušana Haincla a Karolínu Průšovou na 13 let a 10,5 roku do vězení. Svého třiačtyřicetiletého známého ubili v opilosti loni v červnu v Brně-Králově Poli, protože jej omylem považovali za policejního donašeče.

Dušan Haincl půjde za ubitií bezdomovce na 13 let do vězení. foto: ČTK

Státní zástupkyně se proti verdiktu odvolala, případem se bude zabývat vrchní soud. Loni v létě si třiačtyřicetiletý muž pozval k sobě na chatu partu známých.

Všichni byli podnapilí, když jej náhle Průšová označila za donašeče.

Domnívala se prý, že kvůli němu byla v minulosti potrestána za drobné prohřešky. Hystericky jej napadla a začala jej bít. K tomu se připojil i její známý Haincl.

Majitele chaty pak vynesli před objekt, kde jej nechali s poraněními ležet na cestě. Zatímco v domě oběti pokračovala zábava, muž zemřel. Smrt způsobilo rozsáhlé krvácení do mozku.

Průšová soudu řekla, že si muže spletla s důchodcem, který ji spolu s její kamarádkou ohlásil na policii, protože ukradly tašku. Jednání se neúčastnila, protože se nedávno stala matkou.

S Průšovou i Hainclem byl stíhán za vraždu ještě jeden jejich známý. Tomu se ale podle soudu nepodařila prokázat vina.

Autoři: ,

Kdy dát dětem první kapesné a kolik?
Kdy dát dětem první kapesné a kolik?

Kdy je vhodný čas dávat dětem kapesné a v jaké výši? To jsou otázky, které řeší snad každý rodič. Univerzální odpověď však neexistuje. Je ale...