Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek
130 let

Lidovky.cz

Velké strany se ještě ani nerozkoukaly, SPOZ už má volební billboardy

Česko

  19:52aktualizováno  20:59
PRAHA - V době, kdy Rusnokova vláda nezískala podporu ve sněmovně, a kdy je téměř jisté, že Česko směřuje k předčasným volbám, se v ulicích začaly objevovat volební plakáty Strany práv občanů Zemanovci. SPOZ o volební kampani přímo nemluví a vyvěšení volebních plakátů s hesly jako "Řekněte ne zlodějům" nebo "Stop Kalouskovi" považují spíš za časovou náhodu. Prý jde o boj proti korupci.

Billboard SPOZ. foto: MAFRA- Michal Růžička

Ze sjezdu z dálnice u obchodního centra na Zličíně se objevil velký plakát s nápisem, který mimo jiné útočí na bývalého ministra financí Miroslava Kalouska. Na billboardech je také nápis vyzývající k podpisu petice za "zabavení nakradeného majetku v plné výši".

"Je to záležitost několika hodin, kdy jsme tam billboardy dali. Jde o petiční kampaň (SPOZ chce prosadit zákon o prokázání původu příjmů a majetku). To je ten hlavní důvod, proč jsme se k nim rozhodli," řekl dočasně pověřený tiskový mluvčí Vladimír Kruliš. To samé serveru Lidovky.cz řekl i předseda strany Zdeněk Štengl.

Na otázku, zda může jít o předvolební kampaň, mluvčí uvedl, že si "strana samozřejmě přeje konec vlády Miroslava Kalouska". "Nemohli jsme ale tušit, co se stane, když jsem to zadávali. Je to primárně petiční kampaň," dodal Kruliš.

Na to, kdy přesně byla kampaň zadána, neuměl Kruliš odpovědět. "Nemám přesné informace, ale může jít třeba o čtvrtek minulého týdne," dodal. Počet billboardů odhaduje zhruba na třicet.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!