8. srpna 2013 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zemanovi najíst nedáme, uráží nás jeho projev, vzkázal penzion

Sněžka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sněžka | foto: ČTK

PEC POD SNĚŽKOU Při tradičním výstupu na nejvyšší horu Sněžku měl prezident Miloš Zeman obědvat v penzionu Modřín. Jenže personál odmítl prezidentovi servírovat. Se Zemanem nesouhlasíme, netěšilo by nás to, zdůvodnil své rozhodnutí.

Penzion Modřín láká na svých stránkách na slevu pro pravicově smýšlející seniory. Miloš Zeman tak splňuje jen jednu podmínku, a proto byla tamním personálem prezidentská výprava odmítnuta. Pro kuchyň by přitom šlo v době "slabší" letní sezóny o vítaný kšeft. Naobědvat se tam totiž měl nejen Zeman, ale i jeho doprovod, dohromady 70 lidí.

"Neztotožňujeme se s jeho názory a jeho projev nás uráží. Jeho volební kampaň byla nesnesitelná a celkově sympatizujeme spíš s Karlem Schwarzenbergem. Ať to udělá někdo jiný, nám to radost neudělá," řekla serveru Lidovky.cz manažerka penzionu Anežka Pollová.

Zeman však o hladu nebude. Podle mluvčí Hradu Hany Burianové pozval hlavu státu starosta Pece pod Sněžkou na oběd na Luční boudu. Burianová také zdůraznila, že prezidentská kancelář oficiálně žádné místo nerezervovala a o odmítnutí v penzionu Modřín nic neví.

ČTĚTE TAKÉ:

Na tradiční Vavřineckou pouť se letos vydá kromě úřadující hlavy státu i bývalý prezident Václav Klaus. V sobotu vyrazí účastníci na vrchol Sněžky mimořádně z Velké Úpy, řekl starosta Pece pod Sněžkou Alan Tomášek.

Exprezident Klaus na svém webu uvedl, že chce trasu jít opět pěšky spolu se svými vnoučaty. Miloš Zeman pěšky pravděpodobně nepůjde. "U prezidenta Miloše Zemana předpokládám, že ze zdravotních důvodů využije možnost dopravy," nastínil Tomášek. K cestě bude moci využít terénní vůz Horské služby či Správy Krkonošského národního parku.

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.