Středa 27. října 2021, svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Co vám uniklo: vypití čeští 'námořníci' i Zeman na protézách

Česko

  19:48
PRAHA - Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.

Prezident Miloš Zeman s prezidentem Rakouska Heinzem Fischerem foto: ČTK

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Rusnokova vláda pod palbou kritiky. Odvrací ji zveřejněním platů Nagyové a spol.

Úřad vlády zveřejnil platy a odměny bývalého vedení. V zájmu transparentnosti, vysvětlil nový šéf úřadu Radek Augustin. Stalo se tak přesně v den, kdy kabinet bez důvěry hasí zatím největší problém: vzpouru umělců v Národním divadle.

ČTĚTE VÍCE:

Jako kdyby měl Zeman místo chodidel protézy, vysvětlují lékaři jeho problémy

Prezident Miloš Zeman má cukrovku druhého stupně, která postihuje i jeho motorické a senzitivní nervy. To způsobuje prezidentovy problémy s chůzí. V pátek to oznámilo lékařské konsilium, které se o Zemanův zdravotní stav nově stará.

ČTĚTE VÍCE:

Balvín dostal od Rusnoka 'žlutou kartu'. Vrátí Buriana do čela Národního divadla

Premiér Jiří Rusnok nařídil ministru kultury Jiřímu Balvínovi, aby vrátil do vedení Národního divadla ředitele Jana Buriana, kterého ve čtvrtek odvolal. Ten jeho žádosti vyhoví. Podle ministra kultury by se zpět do křesla šéfa divadla měl vrátit již v pátek odpoledne. ´

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ 

Policie chce kvůli trafikantům všechna data o lidech ve sněmovně

Kompletní přehled jednání, kamerové záznamy, návštěvní knihu a data z docházkového systému. Elektronicky i na papíře. Policie poslala do sněmovny velmi obecnou žádost o součinnost. Specifikovala jen časový úsek svého zájmu, vyplývá z dokumentu, který mají Lidovky.cz exkluzivně k dispozici.

ČTĚTE VÍCE:

Na loď si Češi jezdí 'vypít hlavu'. Jsou nebezpeční, říká potápěč v Chorvatsku

Když spolu telefonujeme, stojí instruktor potápění Pavel Machula zrovna na lodi, dohlíží na své žáky pod hladinou a pohledem kontroluje okolí. V Chorvatsku se s klienty potápí už roky. Potvrzuje přitom slova, která zní z úst jeho chorvatských kolegů. Lodě na Jadranu ohrožují potápěče téměř denně.

ČTĚTE VÍCE:

Němcová: Policie se cpe na politickou půdu, lustrovat půl republiky nedovolím

Předsedkyně sněmovny Miroslava Němcová (ODS) ostře vystoupila proti žádosti o detailní zmapování chodu dolní parlamentní komory. Policii viní z nekompetence a odmítá jí předat jakékoliv údaje, dokud nesdělí, k čemu je potřebuje. Ve dvou případech podle Němcové dokonce její kancelář požadovaná data nemůže mít.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Vadí mi, že se Češi lidem posmívají, říká Rus

Rus Timur Uzbekov se do Česka přestěhoval s rodiči, když mu bylo jedenáct let, chodil do českých škol a Česko bere jako svůj domov. Vadí mu ale, že se v zemi rozmáhá xenofobie. Server Lidovky.cz přináší další díl seriálu Český šok.

ČTĚTE VÍCE:

Národní divadlo: Pokud herci výpovědi nestáhnou, můžeme zavřít

Jan Burian je zpátky v čele Národního divadla. Má to však háček. Pokud Jiří Balvín nevyhoví jeho podmínkám, se kterými úřad znovu přijímal, nastane v Národním absolutní personální rozklad . "Pokud se nevrátí herci, nevrátí se šéfové činohry a baletu. A když se nevrátí oni, odmítne svůj post i Burian," říká mluvčí Zlaté kapličky Tomáš Staněk.

ČTĚTE VÍCE:

K vodě, do kadeřnictví i na výstavu. Srpen podle představ CZECHDESIGNU

S novým měsícem jsou tu další tipy neziskové organizace CZECHDESIGN. Mladí designéři a teoretici tentokrát nezapomínají na letní koupání, prázdninovou četbu, ani na trochu kultury.

ČTĚTE VÍCE:

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Advantage Consulting, s.r.o.
KONSTRUKTÉR S ANGLIČTINOU (33 - 36.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 33 000 - 36 000 Kč