Úterý 18. června 2024, svátek má Milan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Boxeři vybrali do síně slávy i Rockyho

Česko

CANASTOTA/PRAHA Pro boxera není prestižnějšího ocenění. Mezinárodní síň slávy každý rok v létě pořádá galavečer, na kterém přibere do svých řad největší boxerské legendy. Aliho, Fraziera, Marciana nebo Schmellinga ale teď doplní jméno, které vzbuzuje rozpaky - Sylvester Stallone.

Představitel nejslavnějšího filmového boxera historie Rockyho bude dekorován v červnu společně například s Mikem Tysonem nebo Mexičanem Juliem Cesarem Chavezem, mistrem světa tří váhových kategorií - do 59, do 63,5 a do 66,7 kg.

„Bylo pro mě ctí, že jsem byl požehnán schopností psát o neskutečné kuráži a závazcích mnoha tisíc osobností, které měly podobný příběh jako smyšlený Rocky, kterého jsme všichni s úctou sledovali, jak si v ringu počíná,“ řekl v prohlášení Stallone, který se coby Rocky Balboa poprvé představil na filmových plátnech v roce 1976 a poté napsal a natočil ještě dalších pět pokračování. Poslední z nich před čtyřmi lety. Všech šest dílů přitom vydělalo po celém světě více než miliardu dolarů (nejvíce 300 milionů čtvrté pokračování a boj Rockyho s ruským „zloduchem“ Ivanem Dragem).

„Dvě věci, které vrátily box zpět do popředí zájmu veřejnosti, byly obrovský úspěch olympijského týmu v roce 1976 a když nám dal Sylvester Stallone šampiona těžké váhy - Rockyho Balboou,“ řekl jeden z členů komise Emanuel Steward. „Vždy mi naskočí husí kůže, když slyším o Rockym,“ dodal.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!