Sobota 25. května 2024, svátek má Viola
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Hvězda boxu z Rockyho neunesla slávu, Morrison zemřel na AIDS

Sport

  8:00
Jeho levý hák patří do učebnic bojových sportů, jeho jméno do historie profesionálního boxu. Tommy Morrison, mistr světa těžké váhy, narušitel nadvlády černých bijců v 90. letech, který si nejtěžší boj kariéry schoval až na rok 2013. Před dvěma měsíci podstoupil poslední kolo života. Bojoval marně. Nikoliv však se soupeřem, ale se svým zesláblým tělem. Ve 44 letech zemřel na AIDS.

Tommy Morrison. foto: Reprofoto

Přátelům vždy říkal, že chce být jako Elvis Presley. Podobiznu krále rock’n’rollu si nechal vytetovat na bok. Prahnul po slávě, jíž populární zpěvák dosáhl, a obrázek na těle ho měl k jejímu získání motivovat. Možná díky tomu si mezi provazy počínal podobně suverénně jako jeho idol na pódiu.

Vyšel speciál LN 101 pohnutých osudů

Nový magazín LN - 101 pohnutých osudů.

Tvrdohlavý blonďatý kluk z Jay, malého amerického městečka v Oklahomě. Neúnavný pracant, dříč a bojovník. S muskulaturou, již mu kdekdo záviděl. Ale také bohém s neuváženým a nezodpovědným přístupem k životu. Takový byl Tommy Morrison, boxer obdařený mimořádným talentem.

Kariéra se mu sesypala po 27. narozeninách. "Jste HIV pozitivní!" sdělili mu doktoři. Jenže on jim věřit nechtěl a začal si vytvářet svou vlastní realitu.

Už ve školce v sobě Morrison shledal cosi "výjimečného". Zmlátil většího a staršího chlapce, který ho ve frontě na limonádu postrkoval. Rozdávání ran měl zkrátka v sobě. Sportu rohovníků se věnovali i oba jeho strýcové a starší bratr. Otec proto neváhal a malého Tommyho v 10 letech zapsal na box.

Celý článek můžete dočíst v sobotním vydání Lidových novin.

Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění
Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění

Spousta důchodců si dnes přivydělává, aby zvládli zaplatit stále rostoucí výdaje a nemuseli se spoléhat na pomoc svých blízkých. Podobně tomu bylo...