Úterý 18. června 2024, svátek má Milan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Bombou útočily bezcitné hyeny. Vietnamci bděte, vyzval komunitu její český šéf

Česko

  12:11
PRAHA - Buďte opatrní a ostražití, varuje vietnamskou komunitu po bombovém atentátu předseda Česko-vietnamské společnosti Marcel Winter.

Policie na místě výbuchu bomby. foto: Reprofoto

„Lidi se musí v civilizované zemi chovat jako lidé a ne jako podlé a bezcitné hyeny,“ vyzývá dlouholetý předseda Česko-vietnamské společnosti Winter v prohlášení pro média. „Je štěstí, že výbuch stříbrné oktávie nezranil například žádné dítě,“ píše.

Druhý zásah pyrotechniků

Do Milánské ulice v Praze, kde došlo ve středu k výbuchu automobilu, jeli v pátek večer opět pyrotechnici. Podle serveru Novinky.cz bylo v druhém autě zraněné vietnamské ženy sklopené okénko. Policie však ve fabii žádné nástražné zařízení neobjevila.

Winter také upozorňuje, že se bude detailně zajímat o závěry vyšetřování. „Do té doby vás prosím, drazí vietnamští přátelé žijící v České republice, buďte velmi pozorní, opatrní, ostražití a bděte!“ dodává v prohlášení.

K výbuchu došlo ve středu dopoledne v Praze - Horních Měcholupech. Exploze těžce zranila čtyřicetiletou vietnamskou podnikatelku, která byla ihned po incidentu převezena do vinohradské nemocnice.

Jak již server Lidovky.cz informoval, nástražné zařízení bylo sestaveno ze snadno dostupných surovin a velikostí nepřesáhlo hrneček od kafe. Bomba byla aktivována mechanicky v přední části kabiny.

Ve voze Škoda Octavia v pražských Horních Měcholupech vybuchla bomba. Policisté...
Ve voze Škoda Octavia v pražských Horních Měcholupech vybuchla bomba. Policisté...

Policie v současné době pracuje s několika motivy. Jeden z nejpravděpodobnějších je vyřizování podnikatelských účtů. Vietnamská komunita ale útok přičítá i narkomafii.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!