Úterý 25. června 2024, svátek má Ivan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Výbuch bomby v autě v Měcholupech vyšetřuje policie jako pokus vraždy

Česko

  13:29
PRAHA - Středeční výbuch bomby nastražené v osobním autě v Praze - Horních Měcholupech policie vyšetřuje jako pokus o vraždu, obecné ohrožení a poškození cizí věci, sdělil mluvčí Jan Daněk. Podle zjištění kriminalistů byl výbušný systém umístěn v přední části vozu, jak byl aktivován, zatím nevědí.

Ve voze Škoda Octavia v Horních Měcholupech vybuchla bomba. Policisté ohledávají místo činu. foto: Reprofoto

Explodoval ale ve chvíli, kdy ve voze seděla čtyřicetiletá žena, která utrpěla vážná zranění. Kdo a proč bombu do auta umístil, kriminalisté zjišťují. „V tuto chvíli pracují s několika možnými verzemi případu, ale z taktických důvodů nemůžeme být jakkoliv konkrétní,“ doplnil policejní mluvčí.

Šlo o nastraženou bombu, řekla policie o výbuchu auta v Měcholupech

Jakým způsobem byl nástražný výbušný systém aktivován a jaké bylo jeho složení, mají objasnit znalecké posudky, jejichž vypracování kriminalisté zadali. Podle mluvčího to může trvat několik týdnů, ale i měsíců.

Bomba explodovala ve středu dopoledne ve stříbrném voze Škoda Octavia, které bylo zaparkované mezi panelovými domy v Milánské ulici. Policisté v této souvislosti prosí případné svědky, kteří viděli v okolí této ulice v době od úterních 21:00 do středečních 10:00 něco podezřelého, aby se ozvali na linku 158. Podle dosavadních zjištění se v inkriminovanou dobu v okolí pohybovalo podezřelé menší vozidlo červené barvy, dodal Daněk.

Zraněnou cizinku lidé krátce po výbuchu vyprostili z vozidla a poté byla převezena s těžkými popáleninami do vinohradské nemocnice.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!