Středa 12. června 2024, svátek má Antonie
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Bydžov se připravuje na víkendový střet radikálů

Česko

PRAHA/NOVÝ BYDŽOV Policejní manévry se na víkend chystají v sedmitisícovém Novém Bydžově. Východočeské městečko, které trápí soužití s tamními Romy, v sobotu hostí sérii rizikových shromáždění: dostaveníčko si tam dávají pravicoví i levicoví extremisté, mítink v Bydžově nahlásili i členové Dělnické strany sociální spravedlnosti, následníci soudem zakázané Dělnické strany.

Policie proto vyhlásila stav pohotovosti. „Připravovali jsme se na tuto sobotu přes měsíc, zapojíme do akce všechny své složky,“ nastiňuje šéf krajské pořádkové policie Vladimír Hanuš. V terénu tak vedle desítek členů pořádkové a dopravní policie či těžkooděnců budou i kriminalisté, policisté se psy, policisté na koních. Připraven k zásahu bude i vrtulník či vodní dělo. Ministr vnitra Radek John bere zajištění bezpečnosti občanů v průběhu víkendových pochodů a demonstrací za test schopností strážců zákona. „Doufám, že na zákroku se ukáže, že bezpečnost v této zemi je policie schopna perfektně zajistit,“ řekl John s tím, že není možné, aby se 20 let po revoluci lidé v zemi báli o svou bezpečnost. Starosta Nového Bydžova Pavel Louda (ODS) odhaduje, že do města dorazí až tisíc lidí.

Z ulic zmizí odpadkové koše Radnice podle něj z ulic, kde budou průvody, odstranila kostky a volné dlaždice, které by mohli demonstranti házet. Do soboty z ulic odstraní i odpadkové koše. Obyvatelé by podle starosty měli sami zvážit, jak ochrání svůj majetek, třeba zda si přeparkují auta.

Autor:

Svatý grál na ekzém a suchou pokožku u dětí
Svatý grál na ekzém a suchou pokožku u dětí

Produkty Atoderm od značky Bioderma jsou skvělou volbou pro péči o citlivou a suchou nebo atopickou pokožku. Slibují nejen hloubkovou hydrataci,...