Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek
130 let

Lidovky.cz

Česko

Tragická nehoda na Hodonínsku: čelní střet kamionu s osobním autem nepřežili čtyři lidé

Při čelním střetu osobního auta s kamionem zemřeli u Sudoměřic na Hodonínsku dva dospělí a dva chlapci školního věku. foto: ČTK

Sudoměřice (Hodonínsko) - Při čelním střetu osobního auta s kamionem zemřeli ráno na silnici I/55 u Sudoměřic na Hodonínsku dva dospělí a dva chlapci školního věku. Pátý cestující v autě, také školák, utrpěl vážná zranění. Všichni aktéři dopravní nehody byli Češi, kamion i osobní auto řídily ženy.
  7:13aktualizováno  13:21

V pondělí si nehody v Česku vyžádaly již šest mrtvých, čtyři při havárii na Hodonínsku a dva při kolizi na Havlíčkobrodsku. Pondělí se tak již vyrovnalo zatím nejtragičtějšímu dni letošního roku, kterým byl podle statistik policie 5. červen také se šesti oběťmi nehod.

Při čelním střetu osobního auta s kamionem zemřeli u Sudoměřic na Hodonínsku...
Při čelním střetu osobního auta s kamionem zemřeli u Sudoměřic na Hodonínsku...

Ranní nehoda na Hodonínsku se stala na delším rovném úseku před odbočkou na Skalici kolem půl páté. „Podle předběžného šetření přejela řidička osobního vozidla na rovném úseku z nezjištěných příčin do protisměru, kde narazila do protijedoucího náklaďáku,“ uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

Policisté hledají případné svědky nebo majitele autokamer, kteří místem v době nehody nebo krátce před ní projížděli. Ozvat se mohou na telefon 974 633 260 nebo přímo na linku 158.

Mluvčí záchranné služby Hedvika Kropáčková řekla, že zemřeli dva dospělí a dva chlapci. Velmi vážně je zraněný třetí chlapec. Záchranáři jej uvedli do umělého spánku. „Vrtulník jej transportoval do Dětské nemocnice v Brně,“ uvedla Kropáčková. Stav chlapce nechce komentovat ani policie, ani Pavel Žára, mluvčí Fakultní nemocnice Brno, pod kterou Dětská nemocnice spadá.

Řidička nákladního vozidla z nehody vyvázla bez zranění. Na místě jí však poskytoval psychologickou podporu policejní krizový intervent, uvedl Zámečník.

Na Novojičínsku zahynuli při srážce dvou aut čtyři lidé, jedna osoba utrpěla těžká zranění

Silnice byla od rána uzavřená v obou směrech. Objízdná trasa vedla mezi Hodonínem a Strážnicí přes Rohatec, Ratíškovice, Vacenovice, Vracov a Bzenec, tvořily se tam kolony. Autobusové linky 910 a 911 nabíraly zpoždění 30 až 40 minut, informoval na webu Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje.

Přibližně od 10:45 je místo průjezdné pro autobusy. Kolem poledne už policie pustila přes místo nehody veškerý provoz.

Jde o jednu z nejtragičtějších nehod letošního roku. Čtyři lidé zemřeli také před týdnem při čelní srážce dvou osobních aut u Starého Jičína na Novojičínsku. Čtyři oběti si vyžádala rovněž srážka auta s vlakem na přejezdu 14. července v Černožicích na Hradecku.

Nejtragičtější autonehody v ČR za posledních pět let

6 obětí:

17. září 2015 - Při srážce nákladního auta a dodávky na dálnici D1 u Vyškova zahynulo za místě nehody pět lidí. V nemocnici v Brně-Bohunicích zemřela o několik dní později jedna ze tří zraněných.

4 oběti:

22. března 2015 - Čtyři mladí lidé zemřeli při nehodě osobního auta u obce Suchohrdly u Miroslavi na Znojemsku. Vůz narazil do betonové zídky a pak začal hořet.

29. března 2016 - Čtyři lidé zemřeli při nehodě rumunského kamionu, který narazil do osobního vozu u Plzně na dálnici D5.

17. září 2016 - Při nehodě osobního automobilu s autobusem zemřeli v Zábřehu na Šumpersku čtyři lidé. Pátý pasažér byl vážně zraněn.

2. července 2017 - Čtyři lidé zemřeli při čelním střetu dvou osobních vozů u Vnorov na Hodonínsku. Jedna žena byla těžce zraněna.

16. července 2018 - Při střetu osobního a nákladního auta u Bohuňovic na Olomoucku zemřeli tři lidé, z toho jedno dítě. Další dítě podlehlo zraněním později v nemocnici.

18. srpna 2018 - Čtyři lidé zemřeli při nehodě mezi Vodňany a Protivínem, když čtyřiatřicetiletý řidič dodávky přejel do protisměru a čelně se srazil s osobním autem, ve kterém cestovali čtyři lidé.

8. listopadu 2018 - U Drhovle na Písecku přejel nákladní vůz při odbočování do protisměru. Narazilo do něj projíždějící auto. V něm cestovali čtyři lidé a všichni zemřeli.

11. listopadu 2018 - Čtyři lidé zemřeli a dva byli zraněni při nehodě na silnici číslo 11 v Třinci-Neborech na Frýdecko-Místecku. Srazil se tam kamion s dodávkou.

14. července 2019 - Při srážce osobního auta s vlakem na přejezdu se světelnou signalizací v Černožicích na Hradecku zemřeli čtyři lidé.

19. srpna 2019 - Při čelní srážce dvou osobních aut u Starého Jičína na Novojičínsku zemřel jeden řidič a tři spolujezdci z obou vozidel. Řidič druhého vozu utrpěl středně těžká zranění.

26. srpna 2019 - Při čelním střetu osobního auta s kamionem zemřeli ráno na silnici I/55 u Sudoměřic na Hodonínsku čtyři lidé z auta.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!