8. září 2019 9:25 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Osm lidí včetně tří dětí se v sobotu večer zranilo při nehodě na Novojičínsku

Záchranná služba. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záchranná služba. | foto: Adolf Horsinka, MAFRA

Nový Jičín Osm lidí, včetně tří dětí ve věku dva a tři roky, ošetřili moravskoslezští záchranáři v sobotu večer po nehodě dvou automobilů nedaleko obce Rybí na Novojičínsku. Dospělí utrpěli těžká či středně těžká zranění, děti měly pouze lehká zranění. V neděli o tom informoval mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Mluvčí moravskoslezské policie Zlatuše Viačková uvedla, že nehoda se stala na sjezdu u obce Libhošť. Řidič jednoho z vozů pravděpodobně nedal druhému automobilu přednost. Nyní je podezřelý z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

„Nejvážněji poraněna byla devětačtyřicetiletá žena, která utrpěla poranění hrudníku, břicha, pánve a dolní končetiny,“ uvedl. S těžšími poraněními ji sanitka převezla do ostravské fakultní nemocnice. Dvaasedmdesátiletá žena zůstala po nehodě krátce v bezvědomí a jevila známky otřesu mozku. „Po ošetření byla předána na chirurgickou ambulanci novojičínské nemocnice. Ve stejném zdravotnickém zařízení byli přijati také ostatní účastníci havárie,“ řekl.

Čtyřiasedmdesátiletý muž utrpěl poranění horních končetin, třiatřicetiletá žena byla přijata s poraněním hrudníku a dolní končetiny a osmatřicetiletá žena s poraněním horní končetiny. Jejich poranění byla vesměs středně závažná. Tři děti ve věku dvou a tří let byly zasahujícím lékařem vyšetřeny a přepraveny na dětskou ambulanci stejné nemocnice.

ČTK

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.