Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

Černý pasažér ohrožoval revizory. Vytáhl na ně nůž, plynovou pistoli a lopatu

Česko

  16:50
PRAHA - Nůž, plynovou pistoli i lopatu údajně postupně vytáhl na revizory černý pasažér v sobotu v Praze. Chtěl pod pohrůžkou zbraní, aby mu revizoři vydali zápis o kontrole. Na policejním webu to v pondělí oznámil mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Při konfliktu nebyl nikdo zraněn. Pistole selhala a nůž útočníkovi vypadl z ruky.
Ilustrační foto

Ilustrační foto foto: Lidové noviny

Jednatřicetiletého muže bez jízdenky zastavili kontroloři v sobotu kolem osmé ranní při cestě autobusem pražské MHD na Břevnov. Protože černý pasažér neměl podle Hulana ani peníze na zaplacení pokuty, vyžádali si revizoři od muže občanský průkaz pro zápis o provedené kontrole. Ještě než stihli formulář vyplnit, však začal muž požadovat vrácení průkazu a vytáhl asi 20 centimetrů dlouhý nůž.

Rapujícímu revizorovi je všechno ‚egal‘. Gayové i koně, jen ať nejezdí načerno

„K ataku jako takovému naštěstí nedošlo, neboť útočníkovi v nejméně vhodnou chvíli nůž vypadl z ruky na silnici,“ sdělil mluvčí policie. „Mezitím revizoři dopsali protokol, který jim muž bez problémů podepsal, oni mu vrátili občanku a odjeli pryč,“ doplnil.

Doma si ale černý pasažér vzal plynovou pistoli a psa, a vyrazil na konečnou autobusu, vyhlížet revizory. Když dorazili, s namířenou pistolí po nich podle Hulana požadoval, aby mu vydali zápis o kontrole. „Nečekal, zda mu revizoři vyhoví, a jednomu z nich se opakovaně pokusil vystřelit z přibližně třiceticentimetrové vzdálenosti do obličeje,“ popsal situaci mluvčí. Zbraň naštěstí selhala. Sama vystřelila, až když muž pistoli sklonil k zemi.

Muž si ještě došel domů pro lopatu, kterou pak na revizory mával zpoza plotu. V tu chvíli již ale na místo přijeli policisté a muže zadrželi. Poté byl obviněn z vydírání, za což mu hrozí až osm let vězení

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!