Pátek 28. ledna 2022, svátek má Otýlie
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

15:21
Lidové noviny ikonka online | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Fischerův tým vzal novináře i na patro, kde prezidentský kandidát sleduje výsledky. Když Jan Fischer zapózoval fotografům a kamerám, dočkal se od rodiny a podporovatelů potlesku. Zatím poprvé za volební den.
15:19

VÝHRA: Zuzana Roithová vyhrála v obci, ze které pochází - ve Dvorech nad Lužnicí na Jindřichohradecku. Získala tam 23 procent hlasů, druhý je Miloš Zeman (téměř 18 procent hlasů). Ve Dvorech byla účast kolem 70 procent, v seznamu je tam 274 voličů.

 • Zuzana Roithová sledovala se svým štábem volební výsledky v salonku restaurace Harmonia v třeboňských lázních Aurora. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

  Zuzana Roithová sledovala se svým štábem volební výsledky v salonku restaurace Harmonia v třeboňských lázních Aurora. / Autor: Lidové noviny

15:14
Lidové noviny ikonka online | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Jan Fischer okomentoval své zatím třetí místo: "Nervózní nejsem," řekl. Stále věří v postup do druhého kola prezidentské volby. Do Fischerova štábu dorazila i jeho žena Dana.
15:10

SOBOTKA: "Je to pro mě velké zklamání," hodnotí současné volební výsledky Přemysl Sobotka, ve kterých je poslední. Voličům ale do druhého kola doporučí, aby volili pravici.

 • Přemysl Sobotka si zatím ve volbách stojí nejhůř | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

  Přemysl Sobotka si zatím ve volbách stojí nejhůř / Autor: Lidové noviny

15:05
Lidové noviny ikonka online | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
"Rýsuje se fatální debakl ODS a jejího kandidáta, který bude mít hlubší důsledky než nějaké krajské volby," glosuje šéfredaktor Lidových novin Dalibor Balšínek.
14:47
Zuzana Roithová ještě neví, kolik peněz jí eventuálně zbude na transparentním účtu a jakou sumu peněz by tedy mohla dát na charitu. „To opravdu v tuto chvíli ještě nedokážu říci. Některé faktury ještě docházejí, teoreticky je možné, že nakonec skončíme v červených číslech a něco ještě budu muset doplatit,“ řekla LN Roithová. Kampaň podle ní k dnešnímu dni stála zhruba 600 000 korun, z toho zhruba polovinu do ní vložila rodina Roithových. „Naposledy ještě vložil můj manžel 100 000 korun,“ řekla Roithová.
14:51
Schwarzenberg přiznává, že to bude ještě napínavé.
14:32
Výraz "důchodce z Vysočiny" zřejmě v regionu zabírá. Po sečtení pětiny okrsků v tomto kraji má Miloš Zeman třetinu hlasů, další v pořadí nemají ani polovinu. Známé Nové Veselí, kde má Zeman chalupu, zatím sečteno není.
14:44
Zeman má zatím silný náskok. Další tři místa se spolu se sčítáním pravidelně přeskupují.
14:42

Po sečtení hlasů v desetině okrsků vede v prezidentské volbě Zeman před Fischerem, jenž měl jen těsný náskok před třetím Schwarzenbergem.

 • Miloš Zeman odvolil. K novinářům moc vstřícný ale nebyl. Jako obvykle. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

  Miloš Zeman odvolil. K novinářům moc vstřícný ale nebyl. Jako obvykle. / Autor: MAFRA - DAN MATERNA

14:41
Kdyby Fischer do 2. kola naopak pronikl, chce dnes slavit jenom střídmě. „Byl by to jenom jeden krok na delší cestě. Pokud to dneska vyjde, budu nesmírně rád a bude to výsledek práce spousty lidí. Ale nebude to nějaké bujaré slavení,“ prohlásil prezidentský kandidát. V restauraci Avion 58 je nyní na patře, stranou od novinářů. Je tam s rodinou a dobrovolníky, kteří mu pomáhali v kampani.
14:40
Prvních pět okrsků v zahraničí je sečteno - mj. z Vatikánu či Káhiry. Vede tam Miloš Zeman (téměř 29 procent), následovaný šéfem resortu zahraničí Karlem Schwarzenbergem (26,4 %).
14:38
A co kdyby se Fischer do 2. kola neprobojoval? „Budu z toho vždycky odcházet tak, že jsem pro ten výsledek udělal všechno. Ale na analýzu a na spekulace bude čas, počkejme si na večer. Nebyl by to konec světa,“ řekl na otázku LN.
14:38
V prvním sečteném pražském okrsku získal Karel Schwarzenberg 44 procent hlasů (v reálných číslech podporu 98 voličů).
14:30
"A je rozhodnuto," přivítal Jiří Dienstbier předsedu ČSSD Bohuslava Sobotku ve svém volebním štábu.
14:22
Předvolební průzkum STEM/MARK pro Českou televizi: K prvnímu kolu prezidentských voleb chtělo určitě přijít 65 procent lidí, dalších 23 procent "spíše ano".
14:21
Mezi 15. a 16. hodinou by měl do štábu Přemysla Sobotky dorazit premiér Petr Nečas.
14:20
„Opravdu sem nejedu skládat zkoušku. Jedu sem čekat na výsledky voleb, věřím v dobrý výsledek, s týmem jsme odvedli dobrou práci dosud v kampani. Takže počkejme několik hodin,“ řekl Fischer novinářům. „Jsem statistik a ne prognostik, to je z těch kandidátů úplně někdo jiný, takže já prognózovat nebudu,“ dodal na dotaz, jak podle něj volba dopadne.
14:19
První budou posčítané okrsky s malým počtem voličů, které navíc mají blízko na předávací místa statistického úřadu. Podpora kandidátů se tak bude rychle měnit, ustálení nastane až ve chvíli, kdy se ve výsledcích objeví data z okrsků, které jsou ve větších obcích a městech.
14:16
důležité | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy
Podle výsledků prvních pěti volebních okrsků by měl postoupit Miloš Zeman a Karel Schwarzenberg.