Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

Co vám uniklo: Miliony v kontejneru i med plný sladidel

Česko

  19:30
PRAHA - Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.

Většina výstavní expozice skončila podle mluvčí Státního fondu životního prostředí v kontejneru. foto: Shutterstock

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Fond vs. zpráva NKÚ: Víme, kde jsou dva miliony. V kontejneru

Vše má jednoduché vysvětlení. Tak by se dala shrnout reakce Státního fondu životního prostředí na kritiku ze strany Nejvyššího kontrolního úřadu. Úřad zjistil vážné nesrovnalosti v evidenci majetku Státního fondu životního prostředí. Zatoulaly se podle něj věci v hodnotě zhruba 2,8 milionu korun.

ČTĚTE VÍCE:

Prahu čekají změny MHD. Radnicím se to nelíbí, čekají kolaps

Praha i přes některé výhrady odborníků trvá na změně MHD, která by měla nastat od září. O výhradách v úterý několik hodin diskutovala rada města se zástupci ČVUT; nakonec rozhodla, že změnu odkládat nebude. Novinářům to řekl náměstek primátora Josef Nosek (ODS).

ČTĚTE VÍCE:

Nelíbí se vám vysoké poplatky? Dejte své bance sbohem, radí ekonom

Jak zatlačit na banku, aby vám snížila poplatky? Jediný skutečně efektivní způsob je volba nohou, prostě se seberete a půjdete o dům dále nebo bance alespoň naznačíte, že ji chcete opustit, doporučil v on-line rozhovoru pro server Lidovky.cz ekonom Patrik Nacher.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Ministryně Hanáková propaguje na služebním webu svou stranu

Ministryně kultury Alena Hanáková (TOP 09 a STAN) si plete web svého úřadu se stranickým. Vedle informací z kulturní oblasti na homepage ministerských stránek ještě včera hlásala: Podporuji Petra Gazdíka v kandidatuře na hejtmana. LN to odhalily při sondě, jak fungují weby státních úřadů.

ČTĚTE VÍCE:

Housle za osm milionů? Já je neztratila, brání se exekutorka

Exekutorka Jitka Wolfová poprvé promluvila k podezření, že ztratila housle za 320 tisíc eur (osm milionů korun). Veškerá obvinění označila za nesmysl, vzácný nástroj prý nemůže vydat, protože ho předala policii.

ČTĚTE VÍCE:

Islamisté mají také rádi sport. Nechtěli útočit na něco, co sledují, míní expert

Olympiáda v Londýně proběhla bez jediného incidentu. S ohledem na množství hrozeb, které hrám předcházely, je to až překvapující, říká v rozhovoru pro Lidovky.cz analytik britského think tanku zabývajícími se terorismem Usama Hasan.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Výrobci šidí med sladidly a barví ho karamelem, zjistila inspekce

Web potravinynapranyri.cz upozornil na další nevyhovující potraviny na pultech českých obchodníků. Tentokrát se jedná o med, který byl výrobci označován za český, výrobce ale používal rostliny rostoucí mimo Českou republiku. Velkým prohřeškem je také ředění medu s levnými sirupy nebo jejich barvení karamelem.

ČTĚTE VÍCE:

Hornická šatna? Kavárna? Obchod? Puma Social Store

V květnu byl v centru Prahy, na náměstí Franze Kafky, otevřen nový obchod s názvem Puma Social Store. Zvenku nenápadný a takřka neviditelný, zevnitř právě naopak. Zajímavý je i způsob, jakým firma hledala autora projektu.

ČTĚTE VÍCE:

Vinaři mají specialitu. Kromě burčáku nabízejí i višňák

Sezona burčáků začne až s koncem léta, ale obdobný nápoj si můžete vychutnat už teď. Vinařská společnost Chateau Lednice z Břeclavska představila svou specialitu - burčák z višní, takzvaný višňák.

ČTĚTE VÍCE:

Autor:

Rozdáváme plenky Pampers ZDARMA
Rozdáváme plenky Pampers ZDARMA

Otestujte s námi tři velikosti plenkových kalhotek Pampers Pants. A vyhněte se tak dalším "kakamitám" díky speciální zadní kapse a 360stupňovému...