Úterý 25. června 2024, svátek má Ivan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Co vám uniklo: razie, Zeman v nedbalkách i pád vlády na obzoru

Česko

  20:00
PRAHA - Neměli jste čas sledovat zprávy? Vybrali jsme pro vás nejdůležitější události dne.

Pohřeb generála Tomáše Sedláčka v Národním památníku na pražském Vítkově. foto: ČTK

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Nečas v úzkých, nemá 101 hlasů pro vyšší daně. Proti je 6 poslanců ODS

Poslanec ODS Petr Tluchoř a pět jeho stranických kolegů nebude podle informací LN hlasovat pro vládní daňové změny. Osud stabilizačního balíčku, který obsahuje například zvýšení daně z přidané hodnoty a solidární daň z vyšších příjmů, je v dolní komoře po senátním vetu nejistý. Nečas v případě jeho nepřijetí balíček předloží znovu a spojí s ním hlasování o vládě.

ČTĚTE VÍCE:

Razie na severu: policie obvinila náměstka hejtmanky z ČSSD

Náměstek ústecké hejtmanky Pavel Kouda z ČSSD je od rána v rukou policie. Kriminalisté ho zadrželi kvůli vyšetřování machinací s evropskými dotacemi, stejně jako bývalého ředitele ROP Severozápad Petra Vráblíka a současného šéfa programu Pavla Markvarta z ODS. Obviněny jsou i dvě úřednice. Bývalý úředník Leo Steiner tvrdí, že peníze z korupce měly putovat do stranických sekretariátů.

ČTĚTE VÍCE:

Stal se vzorem, loučili se vojáci s generálem Sedláčkem

Desítky vojáků, členů obce legionářské a sokolů se dnes rozloučily se zesnulým generálem Tomášem Sedláčkem. Smuteční ceremoniál se uskutečnil v Národním památníku na pražském Vítkově.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

'Tykadlový' Smetana by dostal naši milost, tvrdí zájemci o Hrad

Představme si, že na Pražském hradě nesedí Václav Klaus, ale jeho zatím neznámý nástupce, kterého poprvé vybere veřejnost v přímé volbě. Jak by se takový prezident zachoval, kdyby mu na stole přistála žádost o milost pro Romana Smetanu, řidiče autobusu, jenž přikresloval politikům na plakátech tykadla?

ČTĚTE VÍCE:

Je odsouzený za sex s nezletilou, o místo v ústavu pro děti nepřijde

Vychovatel odsouzený za zneužití nezletilé se zatím o práci bát nemusí. I přes pravomocný rozsudek o místo v Ústavu sociální péče Psáry nepřijde. Ředitel tvrdí, že do styku s dětmi ani mladistvými, o něž v zařízení pečují, se nedostane.

ČTĚTE VÍCE:

Velký kritik restitucí Zeman nadšeně chválil hospodaření církve

Bývalý český premiér a kandidát na prezidenta Miloš Zeman se sice staví v otázce církevních restitucí pro vyhlášení celonárodního referenda, jako občan je ale jednoznačně proti těmto restitucím. Zeman to prohlásil při jedné z veřejných diskusí na Agrosalónu Země živitelka v Českých Budějovicích.

ČTĚTE VÍCE:

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Nejteplejší léta v Česku? Všechna byla v posledních 32 letech

Ať už za to může lidská činnost nebo se prostě jedná o přírodní vývoj, i letošní léto potvrzuje teorii o postupném oteplování planety. Podle meteorologů totiž patří letošní léto v Česku i přes poměrně chladný a deštivý červenec k nejteplejším v historii měření.

ČTĚTE VÍCE:

Zvířata jsme neprodávali, jde o pomluvu, tvrdí ředitelka dvorské zoo

Proč Světová asociace zoologických zahrad a akvárií (WAZA) vyloučila ze svých řad Zoo Dvůr Králové? Vedení prý pravé důvody stále nezná. "Nikdy jsme zvířata do Spojených arabských emirátů neprodali. Ani jedno. Jde o pomluvu," brání se ředitelka zoo Dana Holečková.

ČTĚTE VÍCE:

Dům architekta poznáte podle detailů. Zde radila i tchýně

Pro individuální bydlení v podobě samostatného rodinného domu v přírodě někdy stačí jen trocha trpělivosti. Potřebujete dostatečně velký, dobře umístěný pozemek - a deset let času, než vyrostou stromy.

ČTĚTE VÍCE:

Autor: