Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela
130 let

Lidovky.cz

Co vám uniklo: Žákova jízdenka, vystřižený Bakala i bitky o prádlo

USA

  20:30
PRAHA - Neměli jste čas sledovat přes den zprávy? Přinášíme pro vás přehled nejdůležitějších událostí dne.

Černý pátek v tradiční podobě je v USA v kamenných obchodech spojen se zábavou a nákupním šílenstvím, kdy v určitou hodinu jsou zákazníci vpuštěni do obchodu a soutěží mezi sebou o to, kdo rychleji doběhne k nabízenému zboží v akci, jehož počet je limitován. foto: Reuters

3 HLAVNÍ UDÁLOSTI

Hledal, hledal, ale už ho nenašel, říká o Žákově průkazu vlakvedoucí

Jízdenku neměl, předložil pouze průkaz, říká vlakvedoucí, který exministra dopravy Zdeňka Žáka v pendolinu z Ostravy kontroloval.(více čtěte ZDE)

Černý pátek u nás a ve světě: online slevy vs. bitky o spodní prádlo

Největší tuzemské e-shopy se v pátek připojily k americké tradici a nabídly na Černý pátek řadu slevových akcí. V USA nebo Velké Británii však tento nákupní svátek vnímají poněkud jinak. Každoročně se nese ve znamení rvaček, bitek o zboží a davového šílenství. (více čtěte ZDE)

ČT upravila Zemanův projev. Vystřihla jedovatost na účet Bakaly

Česká televize ve večerních Událostech vystřihla část projevu Miloše Zemana, ve které se negativně vyjádřil o podnikateli Zdeňku Bakalovi. Žádná oficiální stížnost na krácení projevu zatím nedorazila, přesto se ale situací bude zabývat Rada ČT. (více čtěte ZDE)

3 ČLÁNKY, KTERÉ JSME PŘINESLI JAKO PRVNÍ

Vzkazy pro Zemana: ‚Havlisti tyranizují národ‘ i ‚Jste agent KGB‘. Ovčáček je předá

Už téměř 3 tisíce vzkazů poslali za necelý týden Miloši Zemanovi čtenáři serveru Lidovky.cz. Přestože se ho někteří zastávají, většina dala prezidentovi jasný vzkaz: Vaše chování je ostudné, odstupte. (více čtěte ZDE)

Král Šumavy: KSČ měla být postavena mimo zákon. Tresty pro vrahy a mučitele chybí

Slavný král Šumavy Josef Hasil (90) v exkluzivním rozhovoru ze svého domu na předměstí Chicaga říká, proč se po revoluci nevrátil do Čech, proč ho komunisté nikdy nechytili a jak to bylo opravdu s bažinami a močály. (více čtěte ZDE)

Profesor, žáci a další teroristé. Čínský režim dál táhne proti Ujgurům

Peking vede válku proti teroru, která má chránit životy Číňanů před útoky separatistů a islamistických extremistů. O záchranu lidských životů však vůbec nejde. (více čtěte ZDE)

3 ČLÁNKY PRO VOLNÝ ČAS

Když budeme hrát jako proti Neapoli, tak postoupíme, věří Lavička

 K výkonu i předvedené hře mu gratulovali i italští novináři. Trenér sparťanských fotbalistů zase popřál Neapoli k postupu do jarní vyřazovací fáze Evropské ligy. „Když v posledním zápase v Bernu navážeme na výkon proti Neapoli, tak věřím, že ji budeme následovat,“ řekl sparťanský kouč. (více čtěte ZDE)

Karamelová jablka a švestkoví čerti. Příprava na Mikuláše

Pokud na vánočních trzích pokukujete po zářivě červených cukrových jablkách, je ten pravý čas si je udělat. Na rozdíl od cukrových polev použijte karamel, a to hluboce tmavé jantarové barvy a strukturu dotvořte ořechy a sušeným ovocem. (více čtěte ZDE)

V zimě rozhodně neběhejte. Nechcete přibrat? Choďte, radí obezitolog

Nadváhou trpí více než polovina dospělých Čechů, ukázal průzkum. Jak proti tloustnutí bojovat v zimě? Můžeme běhat venku v mrazech, nebo je lepší posilovat doma? „V zimě rozhodně neběhejte, uškodí to nejen respiračnímu ústrojí, ale i kloubům. Nejlepší je chůze,“ říká obezitolog Zlatko Marinov. (více čtěte ZDE)

Autor: