Středa 22. května 2024, svátek má Emil
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

ČVUT se zbavuje šíbra Elfmarka. Nejspíš pod tlakem médií a akademiků

Česko

  7:00
PRAHA - Nejspíše pod tlakem akademiků, médií a událostí posledních dní se přední česká technika, ČVUT, očišťuje od působení kontroverzního muže tuzemské dotační sféry: Miroslava Elfmarka.

Světelné linky, které se proměňují v čase, zdobí fasádu budovy Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze Dejvicích. Interaktivní fasáda může komunikovat s okolím, například pomocí mobilních aplikací. Vzorce a barvy světla se mění podle toho, jaká data týkající se třeba znečištění vzduchu nebo hladiny hluku vně i uvnitř budovy systém právě zpracovává. foto: linky.fel.cvut.cz/

Dle informací LN byl totiž včera ukončen i jeho zbývající pracovní vztah se školou. Do 28. února byl poradcem rektora Petra Konvalinky, ale posléze pracoval ještě jako projektový manažer na záměru ČVUT, firem MottMacDonald, Satra a Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO), na což nedávno upozornily LN.

„Dne 12. října byla ukončena činnost inženýra Elfmarka na ČVUT v Praze rozvázáním dohody o pracovní činnosti. Elfmark od dnešního dne nemá žádný poměr k aktivitám ČVUT, tudíž ani k výzkumnému projektu, který zmiňujete,“ potvrdila listu tisková mluvčí Andrea Vondráková.

Na hlavu bývalého ředitele sekce strukturálních fondů ministerstva průmyslu z let 2007 až 2010 se sneslo více pohrom. Po zasedání akademického senátu ČVUT 21. září, kde předseda legislativní komise Petr Olšák vyžadoval dořešení tajných nahrávek (!), jež naznačují Elfmarkovy snahy o dosazování osob, byl pravomocně odsouzen za podvod a krácení daní – dostal tříletou podmínku a pokutu.

Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění
Pracující důchodce skončil po nehodě bez příjmů. Účty poplatil díky životnímu pojištění

Spousta důchodců si dnes přivydělává, aby zvládli zaplatit stále rostoucí výdaje a nemuseli se spoléhat na pomoc svých blízkých. Podobně tomu bylo...