Neděle 26. května 2024, svátek má Filip
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Dnes bych si ProMoPro lépe ohlídal, kaje se Vondra

Česko

  13:26
PRAHA - Pod Alexandrem Vondrou se kýve židle kvůli kauze ProMoPro. V pořadu Partie ministr obrany připustil, že by si dnes předraženou zakázku lépe ohlídal.

Alexandr Vondra foto: ČTK

Jeho stínový protějšek z ČSSD Jan Hamáček Vondrovi vmetl, že v kauze ProMoPro došlo k zásadnímu pochybení u veřejné zakázky. "To je věc, za kterou se v západních demokraciích standardně odstupuje," připomněl.

ČTĚTE VÍCE KE KAUZE PROMOPRO

Vondra se však brání, že dal funkci k dispozici a cítí podporu premiéra Petra Nečase. "Dnes ve světle těch zkušeností by si tuto záležitost snažil víc hlídat," připustil. Ministr ale odmítl, že by dovolil proplatit desetinásobek původně předpokládaných nákladů, tedy 500 milionů.

K současným koaličním tahanicím Vondra řekl, že doufá ve vyřešení personálních otázek. Věci veřejné by podle něj neměly klást nepřiměřené ultimativní požadavky. Právě VV kvůli ProMoPru po Nečasovi hlasitě žádají Vondrovu hlavu. Vyjednavači VV už dříve požadovali také odchod ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) a  a Ivana Fuksy. O dalším osudu kabinetu budou stranické špičky jednat v neděli večer.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!