Diskuse k článku

Dokument odhalil dění v nemocnici a chyby lékařů. Ministra Vojtěcha postup zdravotníků šokoval

Dění uvnitř nemocnice a pochybení lékařů ukazuje na osudu trojice pacientů nový díl dokumentárního cyklu Infiltrace s názvem Obchod se svědomím, který v pondělí večer vysílala Česká televize. Tvůrci použili záznamy z nemocniční a skryté kamery i nahrávky volání ze záchranné služby. Popisují, jak chlapec po operaci mandlí skončil ve vigilním kómatu, těhotná žena po postupu gynekologa přišla o dvě nenarozené děti a další žena se marně snaží zjistit důvod náhlého úmrtí své matky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Horák 5.6.2019 4:38

Kolik zdravotníků za to sedí blb z lékařské komory říkal že lékaři jsou vyhořelí. Lékařka jde kolem děcka co krvácí a ani se nezastaví.

O. Prokop 5.6.2019 9:00

a jak by mu na chodbě pomohla? Nutné je položit si otázky: Má tahle dívka atestaci? Co umí, není po promoci, má ORL oddělení v Pardubicích akreditaci? Kolik je tam lékařů, jak dlouho jsou měsíčně v práci? To video na tohle neodpovídá.

Prostě takhle vypadá krize v našem zdravotnictví. A co se týče toho blba, jak jste ho nazval, tak ten léta upozorňuje a varuje, že péče se bude zhoršovat. A následky nyní vidíme častěji a častěji. On má pravdu, jsou vyhořelí. Blb je spíš ten, kdo si to neuvědomuje. Více na www.nasezdravotnictvi.cz

M. Mikulec 5.6.2019 11:34

:-)) My jsme se ve škole i v autoškole učili poskytování první pomoci. Ovšem dnešní moderní medicína má technologie, tak co bychom chtěli po doktorech?

O. Prokop 5.6.2019 12:19

gratuluji. To se představte, jak vy po kursu první pomoci v autoškole, dáváte první pomoc dýcháním z úst to úst + masíruje srdce a přitom jste celý od krve a plnou pusu ty krve máte....

K. Lukesova 14.6.2019 16:31

Ve všem s Vámi souhlasím, jen s tou akreditaci ne. To je to nejhorší co může nemocnice potkat. Stojí zbytečně peníze které by se daly použít na užitečnější věci a co si budeme povídat, ve dnech kdy akreditace probíhá jsou tam takové zmatky že jde hlava kolem. Nechtěla bych tam být v té době. Dr. Marx si na tom založil dost vynášejíci byznys.

O. Prokop 4.6.2019 21:33

Mrzí mne, že neznáme detaily: Obecně je známé, že je personální devastace, kdy v nemocnicích pracují absolventi po promoci a jediný s atestací je tam primář. Co když ta lékařka je třeba Ukrajinka, co ještě nemá aprobaci? To jest, je to vlastně medička a nemá doposud udělané čtyři státnice a jazykovou zkoušku? Kdo odpovídá za vzdělávání těchto mladých lékařů? jeden atestovaný? prostě v našich nemocnicích se nedodržuje zákon, lékař je v práci i přes 300 hodin měsíčně, sestry mají na starosti i 50 pacientů, a když se něco stane, tak jsou všichni rozčileni. Soud být musí. Ale u soudu bychom se měli dovědět všechny podrobnosti, co jsem vyjmenoval výše.

O. Prokop 4.6.2019 21:34

pokračování

Zodpovědnost nese nadřízený- tedy primář této mladé lékařky, pak samozřejmě ředitelství, že povoluje pracovat nezákonně. A před soud by měli jít i politici, kteří to nechali dojít až do tohoto stavu. Byli to oni, co lhali a lhají svým voličům- pacientů, že je všechno OK. Není. České zdravotnictví je Titanic po nárazu do ledovce. Ve vyšších patrech se ještě tancuje a slibuje, dolní patro jsme nyní viděli na ČT ...

M. Mikulec 4.6.2019 23:10

Tak vám nestačí detaily z kamery? :-) Potřebovali byste dostávat paragraf obecného ohrožení, jako řidiči veřejné dopravy.

O. Prokop 5.6.2019 9:03

Řidič nesmí být v práci od pátku rána do pondělka odpoledne. Lékař musí. Dal byste se operovat v pondělí ráno tímto chirurgem, když na sobotu, neděli pondělí toho moc nanaspal?

J. Jurax 4.6.2019 21:05

No jo, všude občas narazíte na šlendrián, aroganci, chyby v organizaci i prostou blbost. Jenže u lékařů, ale taky u autobusáků, pilotů dopravních letadel, strojvůdců nebo policistů i učitelů to občas stojí lidské životy.

K. Lukesova 4.6.2019 19:49

To co se stalo samozřejmě neomlouvám, ale schody se mají zametat odshora. Pan ministr je šokován. To je tak vše co s tím udělá. Měl by se ptát po příčině. Zdravotníci jsou přetěžováni, jedná nemocnice není kvalitní tak se pacienti pochopitelně přesouvají jinam, kde je na zdravotníky tlak jak z vedení tak od pacientů, není na ně čas a pak se dějí takové věci. Chtělo by to více času na pacienta, více kvalitního pomocného personálu, méně administrativy a zavést finanční spoluúčast pacientů.

P. Harabaska 4.6.2019 17:31

Bohužel je vedle mnoha zodpovědných lékařů také spousta dalších, pro které je pacient to poslední, co je zajímá. Řeknou vám Přijďte ráno v 7.00, ovšem sami se do ordinace dostavují až v půl osmé. Ostatně slovo pacient znamená vlastně trpělivý a mnozí lékaři trpělivost pacientů bohatě zneužívají. Řeknou vám Přijďte ráno v 7.00, ovšem sami se do ordinace dostavují až v půl osmé. Co říci o lékařce, která léčí pacientku nejen s hypertenzií ale i s diabetem již celé roky a diví se, že pacientka má diabetes, když ta se o něm při návštěvě zmíní. Přirozeně si lékař nemůže pamatovat podrobnosti o problémech všech svých pacientů, jistě ale ve svém počítači musí mít někde jejich přehlednou anamnézu, na niž se může snadno podívat. Ovšem to praktického lékaře stojí čas a ten mu patrně kapitační platba neuhradí. Jak to dělali ti staří doktoři, kteří žádný PC neměli a všechno si museli zapsat do papírů?

J. Můj 4.6.2019 19:24

problém je také nadměrné papírování. stále musíte nosit nějaké papíry od jednoho k druhému. škoda, že neexistuje elektronické zdravotnické propojení. např v Itálii, která je někdy dost pozadu, toto funguje dost dobře a doktor má přehled o vašem zdr stavu a vyšetření u jiných lékařů...v počitači okamžitě

P. Harabaska 4.6.2019 19:55

Ale probůh, tohle přeci měla řešit ta elektronická karta IZIP, v jejímž čipu měly být uloženy všechny relevantní informace o pacientovi a jeho zdravotním stavu? Pacient měl předložit kartu, do kteréhokoli zdravotnického zařízení by přišel, a z té po vložení do čtečky počítače (nebo po připojení na systém MinZdr. by bylo patrno, že krev mu brali už před týdnem a drahé prášky mu předepsali před měsícem, atd. Kolik se na přípravu IZIPu utratilo peněz? Kam zmizely ty prachy? Kdo si zase nakapsoval? Tohle si nezaslouží pozornost našich bdělých orgánů a vyšetřovatelů? Asi ne, protože sami jsou to "orgáni".

J. Můj 4.6.2019 21:48

a probůh...si vzpomeňte, jak se musely odkládat erecepty, protože lékaři nemají počítače...a jak se zas odkládá el neschopenka...přísnost je jen na obyč lid, ne však na ty, kteří by to potřebovali také

J. Můj 4.6.2019 17:01

to je výsledek zemanovy a babišovy morální devastace...

P. Strnad 4.6.2019 17:15

Tak ještě jste měl zmínit Putina a měl jste to komplet. Celý problém už je v samostném vzdělávání lékařů. Jsou nedostatečně vzdělávání v etice lékařského povolání. Není v nich dostatečně ukotoveno, že se k pacientovi mají chovat slušně.

J. Můj 4.6.2019 19:22

ale slušně se většinou chovají, nikdy jsem si nemohl stěžovat, a to mám za sebou desítku náročných operací. Problém, dle mne bude odpovědnost samotných lékařů a odpovědnost nemocnic...v našem právním systému to zřejmě nebude dost dobře řešeno ku prospěchu pacienta...

K. Holubu 4.6.2019 20:26

... desítky náročných operací ...? To dost vysvětluje ...

J. Můj 4.6.2019 21:50

člověk má dvě oči a chce vidět...

A. Stiess 17.6.2019 14:00

... jestli chcete vidět, tak neseďte u počítače a nepište de6ilní příspěvky - o desítkách operací.

P. Harabaska 4.6.2019 17:32

Babiš a Zeman jsou bezpochyby vinni také degradací vašich intelektuálních schopností a mentálního zdraví.

J. Můj 4.6.2019 19:20

když vám vyhovuje morálka stbáckého udavače a ulhaného proruského kolaboranta, tak je to váš problém. To, že jejich chování má vliv na celou společnost je dost zřejmé a prokázané. škoda, že si to neuvědomujete.

F. Bernardone 4.6.2019 21:02

Přesně tak! Na to jsem již poukázal v níže uvedené reakci. Problém tkví v tom, že si to uvědomit nechtějí, protože by si museli uvědomit, že podporují zlo!

M. Džmuráň 4.6.2019 16:46

V normálním státě by ministr zdravotnictví po takovém dokumentu odstoupil. V ČR je šokován.

P. Strnad 4.6.2019 17:12

A jakou odpovědnost nese ministr zdravotnictví za chování lékařů? Oni mají svojí nezávislou stavovskou organizaci. Nikdo se jich nesmí ani slovem dotknout. Jinak začnou vždy vyhrožovat, že nebudou ordinovat.

F. Bernardone 4.6.2019 16:38

To vše je jen špička ledovce. Něco takového se může stát jenom tam, kde je společnost morálně rozložená. Ryba smrdí od hlavy! To pan ministr Vojtěch pochopitelně nevidí. Že ANO!

P. Strnad 4.6.2019 17:13

A ti lékaři jsou voliči ano, anebo právě naopak voliči stran jako TOP09 a ODS? Ve skutečnosti je to syndrom lékařské nadřazenosti.

F. Bernardone 4.6.2019 20:58

Ten morální rozklad je v celé společnosti! Politici, právníci, lékaři.................................................................


Premium

Pokrok po švédsku: mizející pisoáry a genderově neutrální sport

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Severská země přichází s revolučními nápady, kterým aplaudují pokrokoví liberálové z celého světa. Mizí pánské pisoáry,...

Premium

Zpěvák Iron Maiden Bruce Dickinson přijede s nehudební show. Získejte vstupenky zdarma

Bruce Dickinson | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zpěvák Iron Maiden Bruce Dickinson se předvede v poněkud netradiční roli. V rámci večera mluveného slova představí svou...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...