Sobota 7. prosince 2019svátek má Ambrož, Benjamin 1 °C občasný déšť Předplatné LN
9. prosince 2016 14:16 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Facebook opět zakázal antiislámskou stránku. Češce hrozili za pomoc Afghánci smrtí

Na demonstraci dorazili i podporovatelé xenofobního hnutí Islám v ČR nechceme. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na demonstraci dorazili i podporovatelé xenofobního hnutí Islám v ČR nechceme. | foto:  Petr Topič, MAFRA

PRAHA Facebooková stránka Islám v ČR nechceme byla opět zakázána. Stalo se tak nejspíš poté, co na ní její autoři sdíleli příspěvek Češky, která sháněla ubytování pro Afghánce. V diskuzi ji pak lidé vulgárně napadali a vyhrožovali znásilněním a smrtí. Původní profil sledovalo 73 tisíc uživatelů, spolek si již založil nový.

Mladá Češka na sociální síti Facebook napsala zprávu, že shání podnájem pro Afghánce, který má povolení k pobytu a v České republice dokonce již rok působí. Její výzvu však zaregistrovala i iniciativa Islám v ČR nechceme (IVČRN), která ji rozšířila na svém profilu s téměř 73 tisíci sledujícími. Na Twitteru na případ upozornil její kamarád.

07.prosince 2016 v 17:51, příspěvek archivován: 09.prosince 2016 v 12:21

Kamarádka si dala na svůj FB oznam, že shání podnájem pro Afghánce s povolením k pobytu. A přišel na IVČRN a sdílel to u sebe na zdi... https://t.co/ZJznjy7hqR


Příspěvek mezi odpůrci migrantů a islamistů vyvolal vlnu negativních reakcích. Češce začaly chodit zprávy plné vulgárních urážek, v nichž jí lidé přáli znásilnění a smrt. „Doufejme, že skončí znásilněná a mrtvá někde v popelnici,“ komentoval jeden z příznivců iniciativy.

Předsedkyně České Suverenity Jana Volfová na demonstraci extremistického hnutí...
Administrátor iniciativy Islám v ČR nechceme Martin Konvička na demonstraci na...

Skupina IVČRN, její hlavní představitelem je aktivista Martin Konvička, proslulý manifestacemi proti islámu, zveřejnila vedle dívčina inzerátu rovněž její veškeré dostupné osobní údaje včetně adresy, telefonního čísla nebo e-mailu. Facebook pak stránku, nejspíš na základě několika anonymních nahlášení, po pár dnech zakázal, oficiální důvody ke zrušení profilů přitom nesděluje. Administrátoři účtu tak tomuto kroku nerozumí.

„Za co? Prostě tak, z principu. Vadila mnoha lidem, kteří svobodu názoru chtějí jen pro sebe, ale upírají ji druhým. Obsah zpravodajské stránky tvořily volně dostupné internetové informace a komentované články z mainstreamového tisku,“ hájí se.

Nestalo se tak poprvé

„Tímto bezprecedentním porušením svobody slova se slábnoucí systém orwellovského reálného eurosocialismu snaží zastavit lavinu. Ale marně. Důsledky své mizerné vlády, pohrdání občany a vnucených pokusů o sociální inženýrství zakrýt nemůžete. Když umlčíte nás, ozvou se další a budou ukazovat na vaše lži a zločiny. Ne my vám, ale vy sami si zlomíte vaz, novodobí bolševici. Demokracie zvítězí,“ vzkazují představitelé iniciativy na svých internetových stránkách.

Stránka Islám v ČR si téměř ihned po zakázání profilu založila nový účet, kam se od čtvrtka připojilo už přes tři tisíce fanoušků. Na Facebooku byla zrušena již potřetí, poprvé se tak stalo v červnu roku 2014, kdy její obsah odebíralo více než 65 lidí, podruhé pak na začátku letošního roku. Tehdy měla dokonce 162 tisíc fanoušků. IVČRN má profily i na dalších sociálních sítích jako Twitter či Google+. Ve srovnání s Facebookem jsou však čísla odběratelů na těchto platformách zanedbatelná.

rsaRobert Sattler
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Až patnáct procent mladých žen trápí záhadná nemoc. Lékaři si s ní nevědí rady

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Syndrom PCOS výrazně komplikuje početí. Problémy s ním trápí stále více Čechů. Některé rodiny pořízení potomka příliš...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

OVĚŘENO: 5 tajemství Miss, jak si udržet krásnou pleť
OVĚŘENO: 5 tajemství Miss, jak si udržet krásnou pleť

Zimní počasí naši pleť neúměrně zatěžuje. Chlad a vítr ji poškozují a vysušují. Ztrácí tak důležité živiny, které je třeba doplňovat. Jak udržet pokožku zdravou a krásnou i v tomto nevlídném počasí? Své tipy prozradila Miss Face Czech Republic Nikola Uhlířová.