Pondělí 2. srpna 2021, svátek má Gustav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Facebook zablokoval stránku Islám v ČR nechceme. Jsem rozčarován, řekl Konvička

Česko

  18:54aktualizováno  19:12
PRAHA - Facebookový profil hnutí Islám v České republice nechceme je od pondělního večera zablokován. Stránku se 163 tisíci fanoušky zrušil sám Facebook. Zástupci iniciativy se podle svých slov pokouší o obnovení provozu a chystají tiskové prohlášení.

Martin Konvička, šéf hnutí Blok proti islámu na Albertově 17. listopadu 2015. foto:  David Neff, MAFRA

„Jsem z toho rozčarován, pravděpodobně se jedná o další snahu o omezování veřejné diskuse,“ řekl serveru Lidovky.cz Martin Konvička.

Facebook už v roce 2014 stránku Islám v České republice nechceme zablokoval. Po jejím znovuspuštění jí ale začali rychle přibývat příznivci. „Teď má stránka 163 tisíc fanoušků, předpokládám, že na konci roku 2016 jich bude mít 300 tisíc,“ doplnil Konvička.

OZNÁMENÍ - Facebook nám zrušil hlavní facebookovou stránku se 163 tisíci příznivci. Nesmíme zde ani zveřejnit její...

Zveřejnil(a) Islám v ČR nechceme dne 11. leden 2016

Proč v pondělí Facebook stránku, kde se obejvují i xenofobní příspěvky zablokoval, není jasné. Je ale možné, že její dočasné zrušení může souviset s Konvičkovým trestním stíháním. Šéfa Bloku proti islámu totiž policie na konci loňského roku obvinila z podněcování nenávisti.

Iniciativa Islám v České republice nechceme zastřešuje několik tuzemských protiislámských a protiimigrantských skupin. Konvička sice patří mezi její čelné představitele, jejím šéfem ale není. Obviněný vysokoškolský pedagog vede Blok proti islámu. Jeho facebookový profil zatím funguje.

Autoři:

Mohlo by vás zajímat