Čtvrtek 13. června 2024, svátek má Antonín
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Film Once získal ocenění Zlaté rajče

Česko

NEW YORK Další filmové ocenění získal irský hudební film Once, ve kterém hraje česká zpěvačka a pianistka Markéta Irglová. Zlatým rajčetem pro nejlépe hodnocený film uváděný mimo širokou distribuci jej odměnila stránka RottenTomatoes.com, která shromažďuje hodnocení filmových kritiků z tisku, internetu a televizních a rozhlasových pořadů. Film Once se zároveň stal nejlepším muzikálem. Nejúspěšnější z filmů v široké distribuci byl animovaný snímek Ratatouille.

Válečné drama Pokání režiséra Joea Wrighta získalo Zlaté rajče za nejlepší romantický film. V kategorii akčních a dobrodružných filmů si odnesl vítězství snímek Bourneovo ultimátum, nejlepší komedií se stal příběh těhotné studentky s názvem Juno. Jako nejlepší thriller byl vyhodnocen filmTahle země není pro starý.

Ocenění pro nejlepší drama si odnesl kanadský snímek Daleko od ní, za nejlepší dokument označil „tomatometr“ film Sicko, který si bere na mušku americký zdravotnický systém. V kategorii hororů sklidil největší chválu film Grindhouse: Auto zabiják. Harry Potter a Fénixův řád si získal Zlaté rajče určené pro nejlepší science fiction a fantasy. Za nejlepší rodinný film byl označen příběh o pohádkové princezně Kouzelná romance.

Autor:

Agáta Hanychová: Nikdy jsem na nikoho nespoléhala. Sebe i svoje děti uživím sama
Agáta Hanychová: Nikdy jsem na nikoho nespoléhala. Sebe i svoje děti uživím sama

Zdá se, že se Agáta s ničím nemaže. Na první pohled ji nerozhodí žádný hejt, ani bývalí partneři, se kterými se dlouho soudila o rozložení péče o...