20. dubna 2019 9:48 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Hašení lesního požáru u Libčic potrvá zřejmě do odpoledne. Hasiči hledají skrytá ohniska

Zásah probíhá za pomoci osmi D proudů a neustále pokračuje hašení za pomoci... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zásah probíhá za pomoci osmi D proudů a neustále pokračuje hašení za pomoci... | foto: Facebook HZS Středočeského kraje

Libčice nad Vltavou (u Prahy)  Hašení lesního požáru u Libčic nad Vltavou u Prahy potrvá zřejmě do odpoledne. Oheň, který začal hořet v pátek v poledne, je pod kontrolou. Příčinu bude zjišťovat vyšetřovatel. Hasiči nyní hledají skrytá ohniska pomocí termokamer.

V pátek odpoledne vyhlásili hasiči třetí stupeň poplachu ze čtyř možných, kvůli ohni nejezdily asi šest hodin vlaky na trati Praha-Děčín. Nyní na místě platí první poplachový stupeň. „Bude se to ještě důkladně prolévat,“ uvedl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda. Podle něj se na dohašování podílí zhruba dvě desítky hasičů. Průzkum lokality bude trvat ještě minimálně několik hodin.

Oheň, který zasáhl plochu přibližně 500 krát 100 metrů je pod kontrolou zhruba od pátečních 16:30, poté odletěl i vrtulník, který s hašením pomáhal. Jedná se o komplikovaně dostupné místo.

Hasiči rozeznávají čtyři poplachové stupně. Nejzávažnější je čtvrtý, který bývá vyhlašován jen při mimořádných situacích.

Středočeští hasiči tento týden hasili už desítky požárů trávy nebo lesa. Počet případů v přírodním prostředí je letos v dubnu v celé ČR extrémní, přispívá k tomu i sucho, ale příčinou často bývá lidská nedbalost při pálení biologického odpadu nebo při rozdělávání ohňů v přírodě.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz