Sobota 13. dubna 2024, svátek má Aleš
130 let

Lidovky.cz

V Říčanech u Prahy hořelo obchodní centrum. Požár způsobil škodu až 15 milionů

Česko

  18:55aktualizováno  20:13
PRAHA - V Říčanech u Prahy v sobotu v podvečer hořelo obchodní centrum. Oheň zasáhl přinejmenším střechu budovy. Příčina zatím není známá, je několik vyšetřovacích verzí. Na střeše byly fotavoltaické články. Zasahovaly desítky hasičů, jeden se lehce zranil a ošetřila ho záchranná služba. Nikoho nebylo třeba evakuovat. Způsobená škoda dosáhne podle odhadů 12 až 15 milionů korun, oheň už je pod kontrolou, řekl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.

V Říčanech u Prahy hoří obchodní centrum. foto: Hasiči Praha, Twitter

V Říčanech u Prahy hořelo obchodní centrum v bývalém areálu lihovaru. Kouř z...
V Říčanech u Prahy hoří obchodní centrum.

Požár v bývalém areálu lihovaru v Barákově ulici byl ohlášen před 18:00, pod kontrolou byl po 19:00. „Provádíme pomocí termokamery průzkum pod střechou, vyřezáváme tam otvory a vyhledáváme skrytá ohniska,“ uvedl Svoboda. Podle něj byl kvůli vyššímu počtu zasahujících hasičů vyhlášen druhý poplachový stupeň ze čtyř možných. Příčinu vzniku ohně bude zjišťovat vyšetřovatel.

Při požáru se ze střechy centra valil hustý černý dým, který byl zdaleka viditelný. Podle mluvčího hořela dřevěná střecha, lepenka a fotovoltaické technologie.

Podle policejní mluvčí Veroniky Čermákové byli na místě i policisté, kteří zajišťovali dopravu. K požáru přijela hned na začátku zásahu i záchranná služba.

Obchodní centrum spravuje společnost Savills CZ, kromě obchodů v něm funguje školka s jeslemi, několik lékařů a například také taneční škola.

Autor: