Sobota 4. února 2023, svátek má Jarmila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Havel podpořil zelené klipem. Varuje v něm před zástavbou krajiny

Česko

  13:12aktualizováno  13:19
PRAHA - Exprezident Václav Havel natočil předvolební spot na podporu Strany zelených. Ta podle něj jako jediná sdílí jeho obavy z divoké urbanizace a s tím související zástavby krajiny.

Bývalý prezident Václav Havel se uzdravil, na doporučení lékařů odjede do teplých krajin. foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

"Mě tato věc rozčiluje, mluvívám o ní často a jsem rád, že je aspoň jedna strana, která sdílí moji pochybnost o tomto rozrůstání lidského osídlení," uvedl v klipu nazvaném Sídelní kaše, který dnes zelení pověsili na svůj web.

"Původně jsme uvažovali, že tohle video použijeme i jako televizní spot. Nakonec jsme se ale rozhodli pro spot který představuje více programových priorit Strany zelených a ve kterém vystupují voliči, kteří se nám přihlásili přes Facebook," uvedl v tiskové zprávě předseda zelených Ondřej Liška.

Havel součástí "zeleniny"
Havlův klip se tak stal součástí blogu www.zeleni.cz/zelenina, do kterého zelení zařazují příspěvky svých sympatizantů.

"Najdete na něm zcela novou povídku Jaroslava Rudiše, nahrávky kapel Hm a tři tečky a rappera Vladimíra 518 nebo dosud nepublikované video o Janu Kaplickém od Olgy Špátové," uvedl Liška. Vzkaz zeleným podle něho nahrál i slavný horolezec Reinhold Messner.

Zelené čaje a kondomy
Další částí kampaně Strany zelených je koncert, který se ukuteční ve čtvrtek 20. května v pražském parku Parukářka a na kterém vystoupí na podporu Strany zelených skupina Tata Bojs, zpěvačka Lenka Dusilová, hudebník Jaromír 99 a další. V příštích týdnech budou kandidáti zelených vidět i na dalších kulturních akcích v Praze a v dalších regionech, kde budou rozdávat zelené čaje a také kondomy s motem "Politika s nasazením".

"Chceme mladé lidi vyzvat, aby nenechali svůj hlas propadnout. Chceme jim nabídnout alternativu vůči ostatním stranám v podobě liberální strany, která nemusí předstírat, že je pro mladé," uvedl Liška k podobě finále kampaně, ve které zelení hrají o setrvání ve sněmovně. Průzkumy veřejného mínění jim mnoho šancí nedávají.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!