Pátek 21. června 2024, svátek má Alois
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

Hokejové finále sledovalo 3,74 milionu diváků, víc mělo jen Nagano

Finále MS v hokeji Švýcarsko - Česko 0:2. Hokejisté slaví zlaté medaile. (26. května 2024) foto:  Michal Růžička, MAFRA

Česká televize (ČT) upřesnila, že nedělní finále mistrovství světa v hokeji mezi Českem a Švýcarskem sledovalo na stanici ČT Sport a na iVysílání rekordních 3,74 milionu diváků starších čtyř let. Zápas byl i vůbec nejsledovanějším pořadem na všech tuzemských televizích od 25. prosince 2022, kdy ČT vysílala pohádku Krakonošovo tajemství.
  13:06aktualizováno  14:05
MS v hokeji 2024

Pohádku tehdy sledovalo 3,20 milionu diváků v kategorii 4+.

Nedělní finále se stalo i druhým nejsledovanějším přenosem na kanále ČT Sport a druhým divácky nejúspěšnějším sportovním přenosem v České televizi vůbec.

Prvenství si drží finálový zápas olympijských her v Naganu Česko-Rusko v roce 1998, který vidělo 4,16 milionu diváků. Pro ČTK to uvedl Martin Klimeš z tiskového oddělení České televize (ČT).

Zároveň byl nedělní zápas s 253 tisíci diváky nejsledovanějším streamem v historii měření.

Zápas, ve kterém Češi zdolali Švýcary 2:0 a stali se po 14 letech mistry světa, si nenechalo podle upřesněných údajů ujít 76 procent lidí, kteří měli v tu dobu zapnutou televizi. Alespoň na chvíli si jej pak pustilo 4,81 milionu diváků.

Tisíce lidí zároveň finále sledovaly na velkoplošných obrazovkách v centrech měst, ve fanouškovských zónách nebo restauracích. „Česká televize vydala na nedělní zápas přes 300 povolení k veřejné projekci,“ připojil Klimeš.

Česká televize už v noci oznámila, že závěrečné minuty nedělního zápasu sledovaly podle předběžných údajů více než tři miliony diváků a dalších půl milionu sledovalo finálový souboj na online zařízeních.

„Podle předběžných výsledků měření sledovanosti posledních deset minut dnešního finále sledovalo přes tři miliony diváků při podílu na sledovanosti 82 procent,“ uvedla veřejnoprávní televize na síti X.

Podle upřesněných výsledků sledovanosti byl druhým nejsledovanějším zápasem na letošním šampionátu na ČT Sport a v iVysílání čtvrtfinálový duel Česko-USA s 2,52 milionu diváků a zásahem 3,33 milionu lidí. Třetí pak sobotní přenos ze semifinále Česko-Švédsko s 2,33 milionu diváků. Alespoň na tři minuty si jej pustilo 2,96 milionu lidí.

Dosud nejsledovanějším sportovním přenosem na ČT Sport byl zápas Česko-Slovensko na zimních olympijských hrách v Soči v roce 2014, který vidělo 2,35 milionu diváků.

Letošní světový šampionát v ledním hokeji hostila Česká republika od 10. do 26. května. Veřejnoprávní televize odvysílala všech čtyřiašedesát utkání na kanálech ČT sport, ČT sport Plus, v iVysílání nebo mobilních aplikacích. Alespoň tři minuty turnaje si pustilo 6,82 milionu diváků.

Autoři: ,

Objemné plenky mohou způsobit horší paměť
Objemné plenky mohou způsobit horší paměť

Není asi velkým překvapením, že dostatek vhodného pohybu je pro správný vývoj miminka naprosto zásadní. Jen málokdo si ale dokáže představit, co...