Středa 29. května 2024, svátek má Maxmilián, Maxim
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Hradec extremistům zrušil pronájem kina

Česko

  13:16aktualizováno  15:02
HRADECKRÁLOVÉ - Hradecké radnici se podařilo vypovědět smlouvu o pronájmu letního kina v Hradci Králové, kde se v sobotu chtěli sejít příznivci Dělnické strany, oznámil mluvčí radnice Václav Svoboda.

neonacisté foto: Jan NevyhoštěnýLidovky.cz

"Pokud k nějakému setkání dojde, bude se jednat o setkání nepovolené a nelegální a nebude probíhat v areálu letního kina," řekl Svoboda.

Radnice již fyzické osobě, která si areál pronajala na údajný hudební
festival, poslala zpět peníze za pronájem areálu. "Pokud by po nás
svolavatel požadoval nějaké další náhrady škody, skončí spor u soudu," řekl Svoboda.

Areál letního kina zůstane v sobotu odpoledne uzavřený, v případě, že by se neonacisté chtěli do areálu dostat násilím, radnice zavolá policii.

Předseda Dělnické strany Vandas řekl, že rozhodnutí radnice je podle něj v rozporu s platnými zákony a odpovědní činitelé města musí počítat s tím, že pořadatelé po nich budou požadovat uhrazení škod, které rozhodnutím města vznikly. "Každopádně se v Hradci Králové sejdeme," řekl Vandas. Podle něj by do Hradce Králové mohly dorazit přibližně tři až čtyři stovky příznivců strany, záleží však na počasí.

Podle údajů z webových stránek organizace Antifa na akci má vystoupit Ken McLellan z Anglie, který je zpěvákem kultovní
neonacistické kapely Brutal Attack a české skupiny. Pořadatelé na webu upozorňují účastníky setkání, že nemají policii dávat záminku "ke zbytečné perzekuci a šikaně" a mají dbát pokynů pořadatelů.


Autoři: ,